Porażka na inaugurację. Arsenal Women 3:2 Chelsea Women

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 05.09.2021 16:31 / Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 16:31

Derbowe inauguracyjne spotkanie Women’s Super League dla drużyny Chelsea nie zakończyło się tak jak moglibyśmy się spodziewać. Drużyna Emmy Hayes na Emirates Stadium przegrała z Arsenalem 2:3, a po spotkaniu pozostał lekki niedosyt.

Piłkarki Arsenalu wyszły na prowadzenie w 14. minucie za sprawą Vivianny Miedemy, jednak na przerwę obie drużyny schodził z bramką na koncie, bowiem wynik spotkania w 44. minucie wyrównała Erin Cuthbert. W drugiej połowie Emma Hayes dokonała kilku zmian, jednak do 60 minuty spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik 3:1 dla gospodarzy. Pomimo kilku okazji z jednej i drugiej strony, do końca spotkania kibice zgromadzeni na stadionie obejrzeli jeszcze tylko jedną bramkę. Jej autorką była Pernille Harder.

Zawodniczki Chelsea Women nie weszły w ten sezon z takim rozmachem jak piłkarze Thomasa Tuchela, jednak patrząc na potencjał drużyn Emmy Hayes można myśleć bardzo optymistycznie. Dla Hayes był to 250. mecz w roli trenerki drużyny, niestety nie uczciła go zwycięstwem.

Arsenal Women 3:2(1:1) Chelsea Women

Miedema 14', Mead 49', 59' / Cuthbert 44', Harder 64'

Chelsea (3-4-3):  Berger; Carter, Bright (Fleming 87), Eriksson (c); Charles (Kirby 56), Leupolz (Ingle 56), Ji, Reiten (Andersson 83); Cuthbert, England (Kerr 56), Harder

Arsenal (4-3-3):  Zinsberger; Maritz, Williamson, Beattie (Boye 78), McCabe (Catley 61); Walti (Wubben-Moy 84), Maanum, Little; Iwabuchi (Parris 61), Miedema, Mead (Patten 83)

Sędzia: Rebecca Welch

Widzów: 8,705