Raport z reprezentacji: Mendy oraz Christensen z czystymi kontami

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 02.09.2021 08:47 / Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 08:47

Trwa pierwsza przerwa reprezentacyjna w sezonie 2021/22, w której udział biorą również zawodnicy Chelsea. Kilkoro z nich wzięło już udział w pierwszych meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Świata, które odbędą się za rok w Katarze.

Andreas Christensen był jednym z obrońcow Danii, która stawiała czoła Szkocji, prowadzonej przez Steve'a Clarke'a. Duńczycy wygrali to spotkanie 2:0 po bramkarz Daniela Wassa oraz Joakima Maehle'a. Christensen rozegrał w tym spotkaniu pełne 90 minut. Naprzeciw Andreasa, stanął wypożyczony aktualnie do Norwich Billy Gilmour. Młody pomocnik opuścił boisko w doliczonym czasie gry.

Mateo Kovacić wziął udział w zremisowanym 0:0 spotkaniu Chorwacji z Rosją. Zawodnik Chelsea spędził na boisku pełne 90 minut.

N'Golo Kante znalazł się wśród rezerwowych w meczu Francji z Bośnią i Hercegowiną. Mistrzowie Świata nie byli w stanie pokonać przeciwnika na swoim terenie, remisując z nim 1:1. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Griezmann dla Francji oraz Dzeko dla Bośni i Hercegowiny. Kante nie pojawił się na boisku.

Eduoard Mendy i jego Senegal mogą czuć satysfakcję z tego, w jakim stylu pokonali swoich rywali. Bramkarz Chelsea zachował czyste konto, a jego koledzy z pola zdołali strzelić rywalom (Togo) dwie bramki.