Konferencja prasowa Thomasa Tuchela po meczu z Liverpoolem
Dodano: 28.08.2021 22:30 / Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 22:38Pomimo gry w osłabieniu i usilnych ataków ze strony piłkarzy Liverpoolu Chelsea udało się wywieźć z Anfield jeden punkt. Tuż po tym spotkaniu na kilka pytań odpowiedział szkoleniowiec The Blues Thomas Tuchel.
Jak poważna jest kontuzja N’Golo?
– Jest kontuzjowany, tak więc nie mógł wyjść na drugą połowę. Opuścił mecz z Arsenalem z powodu bólu w kostce, ale to nic poważnego, bo jak widać dzisiaj zaczął od pierwszej minuty. Przeciwnik spadł na jego kostkę i ponownie została ona skręcona. Od razu poczuł ten sam ból. Brakowało mu już później siły, aby przyspieszyć, więc podjęliśmy decyzję o zmianie. Pomimo takiej straty poszło nam dzisiaj bardzo dobrze i jesteśmy zadowoleni z tego co zrobiliśmy. Zasłużyliśmy na ten punkt.
Co myślisz o rzucie karnym oraz czerwonej kartce dla James’a?
– Takie sytuacje zawsze są bardzo trudne i nie pomagają w grze. Jeśli sędzia uzna, że zagranie ręką bezpośrednio przyczyniło się do tego, że piłka nie wpadła do bramki to tak naprawdę nie ma stu procentowej pewności. Osobiście nie lubię takich wczesnych czerwonych kartek, szczególnie w meczu z Liverpool’em na Anfield. Nie mam na to żadnego rozwiązania. Nie mówię także, że to była błędna decyzja, ale nie podobał mi się sposób w jaki sędzia sprawdził tę sytuację.
– Po prostu zobaczył zdjęcie i podyktował rzut karny. Obejrzeliśmy tę sytuację na naszym iPadzie. Wszystko działo się na bardzo małej przestrzeni i niejednokrotnie słyszałem, że sędziowie nie dyktowali w takich sytuacjach jedenastek. Osobiście życzyłbym sobie dłuższych konsultacji przed podjęciem tak ważnej decyzji. Musimy z tym żyć, a niektóre decyzje pozostają w gestii sędziego.
Jak wygląda sytuacja z Christianem Pulisicem i jak ważny jest teraz Andreas Christensen, skoro wkrótce ma podpisać nowy kontrakt?
– Christian został dziś zwolniony z kwarantanny i to w zasadzie tyle. Jeśli wszystko będzie w porządku uda się na zgrupowanie swojej kadry narodowej, gdzie miejmy nadzieję zaliczy kilka cennych minut.
– Andreas od pierwszego dnia wygląda na bardzo silnego. Zagrał do końca na swojej pozycji, ponieważ po wprowadzeniu Thiago zdecydowaliśmy się nadal grać piątką z tyłu. Jest utalentowanym piłkarzem, który kocha ten klub. Wywodzi się z akademii Chelsea, a także ma ogromny wpływ na naszą grę. Mam wrażenie, że z każdym tygodniem rośnie jego pewność siebie i osobowość. Radzi sobie fantastycznie od pierwszego dnia i staje się coraz lepszy.
- Źródło: football.london
BBC: Maresca zasłużył, by dostać więcej czasu
02.01.2026 19:40
Rosenior: Nie mogę zagwarantować, że zostanę w Strasbourgu
02.01.2026 17:32
Ben Jacobs o kulisach zwolnienia Enzo Mareski z Chelsea
01.01.2026 16:35
The Telegraph: Liam Rosenior faworytem do objęcia posady menedżera Chelsea!
01.01.2026 15:26
Gianluca Di Marzio: Trwają ustalenia dotyczące warunków odejścia Enzo Mareski z Chelsea!
01.01.2026 13:13
BBC: Kendry Páez i Aarón Anselmino mogą wrócić do Chelsea już w styczniu
01.01.2026 13:04
The Telegraph: Enzo Maresca może zostać dzisiaj zwolniony [AKTUALIZACJA]
01.01.2026 11:39
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.