Tuchel: Jorginho to król środka pola
Dodano: 22.08.2021 11:22 / Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 11:22Jorginho ma za sobą bardzo udane miesiące. Pod koniec maja wygrał z Chelsea Ligę Mistrzów, a niedługo później zwyciężył w mistrzostwach Europy. Niektórzy zaczęli nawet sugerować, że 29-latek będzie jednym z głównych kandydatów do Złotej Piłki.
The Blues bardzo dobrze weszli w bieżące rozgrywki. Piłkarze Thomasa Tuchela nie stracili wysokiej dyspozycji z końcówki poprzedniego sezonu, a jednym z wyróżniających się zawodników w kadrze londyńskiego klubu jest Jorginho. Wydaje się, że obecnie reprezentant Włoch przeżywa najlepszy czas w swojej karierze.
– Jorgi jest piłkarzem, który myśli strategicznie. Wie, co ma zrobić, gdy dostanie piłkę. Wie, co się wydarzy za jedno lub dwa podania, potrafi to przewidzieć. Wie, w jaki sposób pomagać kolegom, wie, kiedy uruchomić grę i kiedy ją zwolnić. Ma dobre wyczucie rytmu. Organizuje otaczające go środowisko, czym pokazuje swoje prawdziwe umiejętności związane z kontrolowanie rytmu gry – wyliczył Thomas Tuchel.
– Co więcej, Jorginho jest niezmordowany w grze obronnej. Chce pomagać w każdym miejscu na boisku. Mam ogromną umiejętność biegania dla zespołu. Być może nie należy do grona najszybszych piłkarzy, ale rekompensuje to pracowitością oraz przewidywaniem w grze obronnej.
– Jorginho jest też wspaniałym facetem. Jest zabawny i każdego dnia ma na twarzy szeroki uśmiech. Można z nim codziennie rozmawiać i żartować. Zawsze ma ochotę, żeby się pośmiać. Jest zakochany w grze i to uczucie pokazuje od pierwszego gwiazdka meczu. Nigdy nie przestaje przekazywać tej energii.
– Muszę przyznać, że Jorginho naprawdę angażuje się w grę. Zawsze myśli o taktyce i kocha ten aspekt. Czuję jego miłość do futbolu. To sprawia, że jest dla nas bardzo ważny, jest mocnym ogniwem środka pola nie tylko dla nas, ale także dla reprezentacji Włoch. To wspaniałe, że ludzie doceniają takie postaci i ich dokonania. Tacy zawodnicy nie zawsze błyszczą, ale dzięki nim inni mogą błyszczeć, a to bardzo ważne – dodał menedżer Chelsea.
- Źródło: Chelsea FC
Najnowsze artykuły
Głosowanie na najlepszego zawodnika stycznia!
04.02.2026 22:39
OFICJALNIE: Mathis Eboué podpisał z Chelsea pierwszy profesjonalny kontrakt
04.02.2026 19:25
Andrey Santos: Jesteśmy rozczarowani, ponieważ naszym celem był awans do finału
04.02.2026 15:58
Chalobah: Nie możemy pozwolić, by ta porażka wpłynęła na nas w zły sposób
04.02.2026 10:31
Skrót: Arsenal FC 1:0 Chelsea FC
04.02.2026 07:54
Składy: Arsenal FC vs. Chelsea FC
03.02.2026 19:46
OFICJALNIE: Dujuan Richards wypożyczony do Leicester City
03.02.2026 19:14
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.