Raport z wypożyczeń

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 16.08.2021 18:03 / Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 18:03

W miniony weekend piłkarze wypożyczeni z Chelsea rozegrali kolejne mecze w swoich tymczasowych klubach. Sprawdźmy, jak im poszło.

We miniony wtorek Henry Lawrence zaliczył bardzo udany debiut w barwach AFC Wimbledon. W 25. minucie meczu z Charlton Athletic w ramach 1/64 Carabao Cup Anglik posłał dobre podanie w pole karne, które na bramkę zamienił Paul Osew. Jak się później okazało, gol ten dał AFC Wimbledon wygraną. Warto pamiętać, że dla Lawrence'a był to pierwszy występ na seniorskim poziomie. Z kolei w sobotę 19-latek rozpoczął spotkanie z Boltonem na ławce rezerwowych, ale w 68. minucie pojawił się na placu gry. Niedługo później jego drużyna odrobiła dwubramkową stratę, dzięki czemu wywalczyła remis 3:3.

Billy Gilmour ma za sobą ciężki debiut w barwach Norwich City w Premier League. Szkot rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu z Liverpoolem, ale nie uchronił swojej drużyny od porażki 0:3.

W ubiegłym tygodniu (we wtorek) Nathan Baxter wziął udział w meczu z Wigan Athletic w ramach Carabao Cup. Niestety, jego Hull City przegrało po rzutach karnych.

Zdecydowanie lepszy nastrój towarzyszył Juanowi Castillo. 21-latek wystąpił w barwach Birmingham City w meczu Carabao Cup, a jego drużyna pokonała na swoim stadionie Colchester United 1:0.

Również w rozgrywkach Carabao Cup Ian Maatsen rozegrał spotkanie w barwach Coventry City przeciwko Northampton. Drużyna naszego wychowanka odpadła jednak z tych rozgrywek po porażce 1:2. Maatsen wystąpił także sobotnim meczu z Barnsley w Championship, ale ponownie nie zdołał uchronić swojej drużyny od porażki 0:1. Debiut w roli rezerwowego w tym spotkaniu zaliczył Jake Clarke-Salter, który niedawno także został wypożyczony co Coventry City.

W sobotę Huddersfield Twon doznało wysokiej porażki z Fulham (1:5) w meczu 2. kolejki Championship. Pełne 90 minut w barwach The Terriers rozegrał Levi Colwill.

W sobotę Jamie Cumming rozegrał 90 minut w barwach FC Gillingham w meczu z Plymouth Argyle. Nasz bramkarz zaprezentował dobrą formę, zaliczył wiele udanych interwencji, ale po bramce Luke'a Jephcotta w 88. minucie jego drużyna poniosła porażkę.