EFL Trophy: Zwycięstwo 5:0 z Plymouth Argyle i awans z grupy!

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 30.10.2018 22:51 / Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 23:52

Drużyna Chelsea Development Squad (do lat 21) pokonała w ostatnim meczu fazy grupowej EFL Trophy trzecioligowe Plymouth Argyle 5:0 i zapewniła sobie dzięki temu awans z grupy do fazy pucharowej.

Joe Edwards wytypował drużynę która wyszła na spotkanie na Home Park w ustawieniu 4-3-3. Już przed meczem wiadomo było, że jeśli The Blues wygrają, to zapewnią sobie awans do fazy pucharowej, podobnie jak w poprzednim sezonie.

The Blues objęli prowadzenie po 21 minutach gry. Strzelanie na wybrzeżu rozpoczął Charlie Brown, który niedawno podpisał profesjonalny kontrakt z klubem. Przed przerwą padł jeszcze jeden gol. Był to samobój autorstwa stopera gospodarzy, Yanna Songo'o.

Po przerwie londyńczycy przypieczętowali awans do dalszej fazy rozgrywek strzelając kolejne trzy gole. Trafiali kolejno Martell Taylor-Crossdale (74. min), Faustino Anjorin (86) i Daishawn Redan (89).

Zwycięstwo Chelsea daje jej prowadzenie w tabeli. Swój mecz wciąż musi rozegrać trzecie w grupie Newport County, ale wynik meczu bezpośredniego (zwycięstwo Chelsea) zapewnia londyńczykom awans do 1/16 finału.

Plymouth Argyle 0:5 Chelsea (Brown 21, Songo'o 37 – samobójcza, Taylor-Crossdale 74, Anjorin 86 i Redan 89).

Chelsea: Jamie Cumming – Josh Grant, Joseph Colley, Richard Nartey – Tariq Lamptey, Connor Gallagher, George McEachran (Faustino Anjorin 71), Billy Gilmour, Juan Castillo – Charlie Brown (Daishawn Redan 60), Martell Taylor-Crossdale (Marc Guehi 77)

Źródło: Chelsea FC