OCENY ZA MECZ: Chelsea 1:1 Villarreal (6:5 k.)

Autor: Max Kossowski Dodano: 12.08.2021 14:07 / Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 14:40

Radość, smutek, euforia. Tak w kilku słowach można opisać środowy Superpuchar Europy. Spotkanie między Chelsea a Villarrealem było bardzo wyrównane i zwycięzca musiał zostać wyłoniony po konkursie rzutów karnych. W nim lepsza okazała się Chelsea. Oto oceny za upragniony triumf The Blues:

Edouard Mendy - 7

Edou w pierwszej odsłonie spotkania był bezbłędny. Posyłał dobre piłki do kolegów z zespołu i wybronił kilka groźnych sytuacji. W drugiej połowie kilka razy popisał się refleksem, jednak nie zachował czystego konta, bo dał się pokonać Gerardowi Moreno.

Trevoh Chalobah - 7

Rewelacja środowego meczu. Młody Anglik jest na ustach kibiców The Blues, którzy widzą go w składzie na ten sezon. Mądrze czytał grę, włączał się do ofensywny i wzorowo antycypował ataki rywali - aż siedmiokrotnie. Był najlepszym obrońcą Chelsea w tym spotkaniu.

Kurt Zouma - 6

Francuza można wyróżnić za stuprocentową celność podań, ale nie dał innych argumentów na boisku. Zmarnował świetne dośrodkowanie, które mógł zamienić na bramkę i na tym ocenę można skończyć.

Antonio Rudiger - 6

Zazwyczaj zasługuje na pochwałę, ale mecz z Villarrealem był w jego wykonaniu co najmniej przeciętny. Niemiec zaliczył kilka niepotrzebnych strat. Po jednej z nich padła bramka dla przeciwnika.

Callum Hudson-Odoi - 5

Anglika usprawiedliwia fakt, że wahadło nie jest jego nominalną pozycją. Jednak nie zmienia to faktu, że Callum grał na niej już kilka razy i wtedy pozostawiał po sobie lepsze wrażenie. 20-latek starał się przenosić grę do przodu, ale niecelnie odgrywał do kolegów, co spowalniało akcje. Próbował pomóc zespołowi wrzutkami w pole karne, ale tylko jedna z pięciu okazał się celna.

N’Golo Kanté - 7

Dobrej gry Francuza nie trzeba uzasadniać. Po prostu widać ją na boisku. Mistrz świata świetnie radził sobie z rywalami w środku pola, odbierał im piłkę i odpychał ich od bramki. N’Golo zaczął spotkanie z opaską kapitańską i faktycznie można było odnieść wrażenie, że to on dowodzi zespołem.

Mateo Kovačić - 7

Nie wyróżniał się, ale nie zawodził. Mateo Kovačić takich występów zaliczył setki. Dobrze rozrzucał kolegom piłki, kontrolował tempo gry i bardzo dobrze doskakiwał do zawodników Villarrealu. Na pochwałę zasługują trzy kluczowe podania, którymi obsłużył piłkarzy Chelsea.

Marcos Alonso - 7

Hiszpan jest idealnym zmiennikiem Bena Chilwella. Marcos oddał najwiecej strzałów spośród graczy The Blues - 5. Do tego zaliczył cztery kluczowe podania. Jego doskonale zagranie wykorzystał Kai Havertz, który obsłużył później Hakima Ziyecha.

Hakim Ziyech - 7

Już w przedsezonowych sparingach dawał znaki, że będzie walczyć o pierwszy skład. Marokańczyk zaczął spotkanie od kilku świetnych podań. Udało mu się strzelić bramkę, ale pod koniec pierwszej połowy musiał zejść z boiska z powodu kontuzji prawej ręki. Szkoda, bo można było mieć nadzieje na kolejne trafienie, czy asystę w wykonaniu Ziyecha.

Timo Werner - 5

Kompletnie niewidoczny. Timo przedreptał godzinę spotkania, nie włączając się w akcje ofensywne. Niczym się nie wyróżnił, bo w przeciągu 65 minut przy piłce był kilkukrotnie.

Kai Havertz - 6

Gdyby nie asysta, młody Niemiec byłby jednym z gorszych zawodników The Blues w tym spotkaniu. Rozegrał 120 minut i oprócz świetnego podania do Ziyecha, nie wyróżnił się absolutnie niczym. Na domiar złego, spudłował w konkursie rzutów karnych.

Christian Pulisic - 4

Amerykanin chciał pomóc drużynie, ale aż za bardzo. Znowu trapi go nieskuteczność, podejmuje złe decyzje i jest samolubny. W meczu o Superpuchar zapisał się tylko tym, że wykorzystał rzut karny w serii jedenastek.

Jorginho - 5

Kandydat do zdobycia Złotej Piłki nie dał z siebie tyle, co zazwyczaj. Nie potrafił otworzyć kolegom drogi do bramki, nie posyłał zaskakujących piłek za linię obrony rywali i po prostu nie błyszczał.

Mason Mount - 6

Anglik wszedł na boisko w określonym celu - miał poprawić grę Chelsea z przodu. Czy rozruszał zespół? I tak i nie. Kilka razy błysnął ciekawym podaniem czy próbą strzału, ale jego obecność na boisku nie była kluczowa.

Andreas Christensen - 5

Duńczyk miał swój udział przy straconej bramce. Źle się ustawił w polu karnym i Gerard Moreno miał sporo miejsca na oddanie strzału. Na plus można zaliczyć mu wysoką celność podań - 97 procent.

Cesar Azpilicueta - 6

Kapitan wszedł i zrobił swoje. Wygrał wszystkie pojedynki i nie popełniał błędów. Zagrał trzydzieści kilka minut i mógł tylko poprawić celność dośrodkowań. Ani jedno z jego podań nie znalazło adresata.

Kepa - 8

Bohater, który zamiast peleryny, nosi rękawice. Bask potrzebował takiego występu. Thomas Tuchel wprowadził go w 119 minucie z myślą o rzutach karnych. Wybronił dwa uderzenia zawodników Villarrealu. Dzięki jego świetnej postawie Chelsea odniosła zwycięstwo.