Skrót: Chelsea 1:1 Villarreal (6:5 k.)

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 12.08.2021 04:03 / Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 04:03

Po emocjonujących 120 minutach rywalizacji oraz serii rzutów karnych Chelsea pokonała Villarreal w meczu o Superpuchar Europy UEFA. Po podstawowym czasie gry utrzymywał się remis 1:1 i dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się The Blues. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Hakim Ziyech, który wykorzystał dobre zagranie z lewej strony boiska od Kaia Havertza. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, choć tuż przed nią w poprzeczkę trafił Alberto Moreno.

Po zmianie stron Villarreal zaczął grać o wiele lepiej. Piłkarze Unaia Emery'ego byli bardzo agresywni i raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką Mendy'ego. Do wyrównania doszło w 73. minucie, gdy po ładnej akcji na listę strzelców wpisał się Gerard Moreno.

W związku z tym, że po 90 minutach był remis 1:1, sędzia zarządził dogrywkę. W tej nie padła żadna bramka więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W tych lepsi okazali się The Blues, którzy zmarnowali tylko jedną swoją próbę i ostatecznie pokonali Villarreal 6:5.

Chelsea 1:1 Villarreal (6:5 k.) – skrót: