Fot. Getty Images

Alonso: Ten sparing był dla nas bardzo wymagający

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 23.07.2021 17:05 / Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 17:05

Chelsea nie rozegrała towarzyskiego spotkania z lokalnym rywalem w Dublinie, w zamian za to odbył się wewnętrzny sparing. Thomas Tuchel podzielił piłkarzy na dwie drużyny, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Marcos Alonso wyjaśnia dlaczego taki rodzaj treningu jest czymś ważnym w okresie przygotowawczym.

 

Zdaniem Hiszpana był to dobry sposób na zbudowanie lepszej sprawności oraz ocenę sytuacji i kondycji w jakiej znajduje się obecnie drużyna na tym etapie przygotowań. Było to przełamanie pewnej rutyny treningowej oraz przyzwyczajenie piłkarzy do rytmu meczowego.

 

– Dobrze jest rozegrać przed sezonem kilka meczów towarzyskich, aby zobaczyć na jakim etapie znajduje się drużyna. Zagraliśmy z dużą intensywnością, pomimo tego, że graliśmy między sobą. Dobrze jest odejść czasami od rutyny treningowej, więc takie rozwiązanie było dobre.

 

– Trenujemy razem, a więc znamy się bardzo dobrze. Pomimo tego to spotkanie było bardzo wymagające i był to dla nas dobry test. Było to bardziej coś w stylu przygotowania kondycyjnego, ale taki mecz zawsze jest ważny. Nawet podczas treningu nie chcesz przegrać, dlatego intensywność nawet w takich sparingach była wysoka.

 

Wewnętrzny mecz towarzyski był także dobry dla młodszych piłkarzy Chelsea, którzy mogli razem z bardziej doświadczonymi kolegami zagrać w jednej drużynie czy przeciwko nim.

 

– Ten mecz był bardzo dobry dla młodszych piłkarzy. Pamiętam mój pierwszy mecz przedsezonowy w Realu Madryt, jako młodszy piłkarz mogłem stawić czoła piłkarzom ze znacznie większym doświadczeniem. Chelsea to znakomita drużyna do tego, aby młodsi piłkarze uczyli się od starszych.

 

– Z każdym dniem zyskujemy coraz więcej. Mamy jeszcze przed sobą kilka meczów przed Superpucharem Europy, a każdy trening czyni nas lepszymi. Czujemy, że przygotowujemy się do wielkich meczów. Okres przedsezonowy jest bardzo ważny, ponieważ musisz dać z siebie wszystko, aby w trakcie sezonu móc z tego korzystać.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close