Fot. Getty Images

Gallagher: Wiem, że muszę popracować nad grą w defensywie

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 20.07.2021 10:51 / Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 10:54

Po dwóch sezonach spędzonych na wypożyczeniu, Conor Gallagher wrócił do Cobham i aktualnie ciężko pracuje, by zaimponować Thomasowi Tuchelowi.

 

Absolwent akademii Chelsea spędził ostatni sezon w WBA, które dzielnie walczyło o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Młody pomocnik wystąpił w 30 spotkaniach, a na koniec sezonu został uhonorowany przez klub nagrodą Młodego Piłkarza Roku. WBA ostatecznie spadło do Championship, jednak chęć walki Gallaghera nie uległa pogorszeniu i wrócił do Cobham pełen entuzjazmu przed sezonem 2021/22.

 

– Wspaniale jest tu wrócić. Cieszę się, że spotkałem kilku starych znajomych, z którymi grałem w akademii. Trenowanie pod wodzą Thomasa Tuchela jest wspaniałe. Sesje są wymagające, ale to mi się podoba.

 

– Jako piłkarz zawsze chcesz pracować z najlepszymi zawodnikami. W Chelsea jest kilku naprawdę świetnych graczy. To tylko pomaga mi się rozwijać. Mimo że trenuję w Cobham dopiero kilka dni, czuję, że współpraca z nimi bardzo mi pomogła.

 

– Jeśli chodzi o moje przygody na wypożyczeniach, to byłem bardzo zadowolony z każdej z nich. Wspaniale było poznawać nowych ludzi, grać z wieloma zawodnikami a także pracować z kilkoma trenerami. Chodzi o zdobywanie różnych doświadczeń. U Sama w WBA byłem od brudnej roboty, natomiast w Swansea grałem nieco wyżej i musiałem tworzyć szanse kolegom z zespołu. Każdy menadżer pomógł mi poprawić inny obszar mojej gry, co było cenne dla mojego rozwoju.

 

– W ciągu ostatnich dwóch lat rozwinąłem się jako piłkarz i jest to ogromna zasługa czterech menadżerów, z którymi mogłem pracować. Byłem zachwycony każdą rozegraną minutą, a teraz chcę rozwijać się jeszcze bardziej.

 

– Myślę, że jestem wszechstronnym pomocnikiem. Lubię, kiedy muszę grać box to box, czyli stwarzać okazje kolegom, ale jednocześnie pracować w obronie. Czuję jednak, że mogę grać w dowolnym miejscu w środku pola. Wiem, że gra w defensywie to coś, nad czym muszę jeszcze popracować, więc na tym skupiam się głównie podczas okresu przygotowawczego. Powiedziano mi, że muszę to poprawić, więc staram się to robić.

 

– Mam dopiero 21 lat, więc wydaje mi się, że mam już dość duże doświadczenie. To wciąż dopiero początek mojej przygody. Wiem, że mogę być jeszcze lepszy.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close