Fot. Premier League

OFICJALNIE: FA i Premier League ukarało sześć byłych klubów Superligi!

Autor: Marcin Niemczyk Dodano: 09.06.2021 16:47 / Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 17:15

Za pośrednictwem swojej oficjalnej strony, władze Premier League oraz FA wydały oświadczenie, w którym poinformowały o ukaraniu wszystkich sześciu angielskich klubów, które 19 kwietnia potwierdziły swoje uczestnictwo w projekcie Superligi.

 

"Sześć klubów zaangażowanych w propozycje utworzenia Europejskiej Superligi potwierdziło dziś po raz kolejny, że ich działania były błędem, i zapowiedziały  swoje pełne zaangażowanie w rozwój rozgrywek Premier League oraz przyszłości angielskiej piłki.

 

Z całego serca przeprosili swoich fanów, zaprzyjaźnione kluby oraz władze Premier League i The FA.

 

W geście dobrej woli kluby wspólnie zgodziły się na wniesienie wkładu w wysokości 22 milionów funtów, który zostanie przeznaczony na dobro gry, w tym nową inwestycję we wsparcie dla kibiców, futbol amatorski i programy społeczne.

 

Co więcej, kluby zgodziły się wesprzeć zmiany zasad, aby wszelkie podobne działania w przyszłości prowadziły do odliczenia 30 punktów.

 

W takim przypadku każdy z sześciu klubów podlegałby dodatkowej grzywnie w wysokości 25 milionów funtów.

 

Premier League i The FA ściśle ze sobą współpracowały przez cały ten proces, a ta umowa doprowadza oba dochodzenia w tej sprawie do końca."

Źródło: premierleague.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Techniol
komentarzy: 6
09.06.2021 23:26

Ktoś wie jakie to były kluby? :D

+
-1

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close