Niebiescy w reprezentacjach: Niemcy gromią Łotwę, Werner na liście strzelców

Autor: Piotr Różalski Dodano: 08.06.2021 09:14 / Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 14:58

Timo Werner strzelił swojego szesnastego gola dla reprezentacji Niemiec, zaś Kai Havertz dwukrotnie przyczynił się do zdobycia bramki. W ogólnym rozrachunku podopieczni Joachima Löwa rozbili Łotyszów 7:1.

Spotkanie towarzyskie odbyło się w Düsseldorf na oczach tysiąca widzów znajdujących się na trybunach. Werner zmienił Havertza w przerwie meczu, a Antonio Rüdiger, nadal przywdziewający maskę ochronną, rozegrał 61 minut.

W pierwszej części gry Havertz był bardzo mobilny i efektywnie wywiązał się ze swojej roli będąc postawionym w ofensywnej trójce. Na początku pojedynku Kai mógł otworzyć wynik spotkania, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. To jednak strzelec zwycięskiej bramki w finale Ligi Mistrzów asystował przy pierwszej bramce dla Niemiec, zagrywając futbolówkę do Robina Gosensa w 19. minucie.

Na parę chwil przed zejściem do szatni na przerwę, "Havi" solidnie przysłużył się do czwartego trafienia na koncie gospodarzy. Gracz Chelsea otrzymał piłkę z prawej strony od Thomasa Müllera, po czym oddał strzał, po którym futbolówka odbiła się od golkipera Łotwy i wpadła do siatki. Ostatecznie tą zdobycz zapisano jako gol samobójczy.

Asystujący Havertz przy samobójczym trafieniu Ozolsa - fot. Getty Images

Nie minęło pięć minut, a Werner zdobył bramkę w swoim 39. występie w narodowych barwach. Napastnik wykorzystał podanie od Joshuy Kimmicha, uderzając z pierwszej piłki z bliskiej odległości. Po tej akcji na tablicy wyników było już 6:0.

Toni z kolei był ustawiony na lewej stroni bloku defensywnego złożonego z trzech obrońców. Dla piłkarza The Blues był to 41. występ w reprezentacji. Dla Niemców była to próba generalna przed turniejowym meczem na Euro z Francją. Spotkanie odbędzie się 15 czerwca.

Niemcy 7:1 Łotwa

Gosens 19', Gündoğan 21', Müller 27', Ozols 39' (OG), Gnabry 45', Werner 50', Sane 76' - Saveljevs 75'