UYL: Formalność dopełniona, Chelsea pokonuje Molde drugi raz

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 24.10.2018 20:18 / Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 20:18

W rewanżowym meczu pierwszej rundy ścieżki mistrzowskiej Ligi Młodzieżowej UEFA Chelsea pokonała Molde FK 4:0 i dopełniła formalności, zapewniając sobie miejsce w kolejnej fazie. W dwumeczu The Blues osiągnęli imponujący wynik 14:1.

Dzięki korzystnemu wynikowi z pierwszego spotkania londyńczycy mogli sobie pozwolić na wyjście na mecz mocno rezerwowym składem. W składzie znalazł się m.in. mający zaledwie 15 lat Valentino Livramento, który ma na koncie dopiero jedno spotkanie na poziomie do lat 18.

Piłkarze Joe Edwardsa wyszli na mecz w ustawieniu 3-5-2. W Skandynawii czekała na nich niemal zimowa aura, bo w Molde były dziś zaledwie dwa stopnie ciepła. Nie przeszkodziło to jednak w wygraniu również rewanżowego spotkania.

Przed przerwą padł tylko jeden gol. Po asyście wspomnianego Livramento gola na 1:0 w 32. minucie strzelił Faustino Anjorin. Kolejne gole padły dopiero pod koniec spotkania. W ostatnich dziesięciu minutach meczu hat-tricka skompletował Charlie Brown (bramki w 81., 83. i w 90. minucie).

Chelsea przechodzi do drugiej rundy, ostatniej przed ewentualnym barażem o udział w fazie pucharowej rozgrywek wraz z drużynami ze ścieżki Ligi Mistrzów.

Molde FK 0:4 Chelsea FC (Anjorin 32', Brown 81', 83' i 90')

Chelsea: Žiger – Colley, Wakely, Lavinier – Livramento (Simeu 62'), Uwakwe (Russell 72'), Gallagher (Mola 62'), Anjorin (Lewis 72'), Maatsen – Ballo (Nunn 62'), Brown

Źródło: Carefree Youth; UEFA Youth League