Fot. Getty Images

Wypowiedzi Kevina De Bruyne i Fernandinho przed finałem Ligi Mistrzów

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 28.05.2021 18:47 / Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 18:47

Kevin De Bruyne i Fernandingo z niecierpliwością wyczekują najbliższego sobotniego wieczoru, gdy ich zespół zmierzy się z Chelsea w finale Ligi Mistrzów. Podopieczni Pepa Guardioli są świadomi, że czeka ich trudne spotkanie, ale jednocześnie zapewniają, że są na nie odpowiednio przygotowani.


Kevin De Bryne przyznał, podobnie jak Pep Guardiola, że udział w finale Ligi Mistrzów traktuje jak wielki przywilej. Belg zapewnia, że będzie robił wszystko, by w jak największym stopniu wspomóc swój zespół.


– Oczywiście, jednym z celów klubu i piłkarzy były dotarcie do finału Ligi Mistrzów oraz zagranie na największej scenie na świecie – przyznał przed sobotnim finałem Ligi Mistrzów Kevin De Bruyne. Traktujemy to jako przywilej. Wszyscy są świadomi presji i wiemy, jaką skalę ma ten mecz. Ostatecznie możemy po prostu cieszyć się grą. Możemy podejść do tego meczu z uśmiechem. Chcesz po prostu wyjść na boisko, zagrać i pokazać swoją najlepszą stronę.


– Popełniamy mniej błędów. Tożsamość zespołu jest taka sama, ale w różnych sytuacjach nie popełniamy zbyt wielu błędów. W poprzednich latach, zwłaszcza w tego typu meczach, popełnialiśmy o jeden błąd za dużo, gdy graliśmy z takimi rywalami. Inne drużyny awansowały, a my odpadaliśmy. W tym roku nie tracimy bramki, gdy mamy gorszy moment, a w poprzednich latach traciliśmy je. Na tym polega różnica.


– Sądzę, że w tym sezonie mieliśmy mniej treningów taktycznych i mniej zebrań. Jest to związane z tym, że rozegraliśmy tak wiele meczów, że każdy dodatkowy wysiłek byłby po prostu zbędny. Pep dał nam więcej oddechu i chyba zobaczył, że to przynosi efekty, a zespół odpowiedział na to naprawdę dobrze. Właśnie dlatego czujemy się zrelaksowani w tej sytuacji – dodał 29-letni Belg.


W podobnym tonie wypowiedział się Fernandinho. Brazylijczyk ma nadzieję, że w spotkaniu z Chelsea jego zespół zagra na wysokim poziomie i będzie mógł cieszyć się z ostatecznego triumfu.


– W tym sezonie, zwłaszcza w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, pokazaliśmy, do czego jesteśmy zdolni. Graliśmy wyjazdowy mecz w Dortmundzie i jako pierwsi straciliśmy bramkę, w meczy z PSG było podobnie, a mimo to potrafiliśmy wrócić. Udowodniliśmy, na co nas stać – przyznał Fernandinho. Moja wiadomość jest taka, byśmy dalej grali w ten sam sposób, gdyż dzięki niemu dotarliśmy do finału.


– Teraz wszyscy mówią o finale więc bardzo ważne jest, by poradzić sobie z presją i starać się zrelaksować. Myślmy o tym meczu i o pracy, jaką musimy wykonać. Zróbmy po prostu to, co robiliśmy wcześniej i niczego nie zmieniajmy. Musimy przestrzegać naszych zasad, grać prostą piłkę i w ten sposób radzić sobie z presją. Taka jest moja wiadomość. Nie zmieniaj niczego, dalej podążaj swoją drogą i bądź jak najbardziej zrelaksowany.


– Oczywiście, zwycięstwo w Lidze Mistrzów byłoby dla nas ogromnym osiągnięciem. Bycie Brazylijczykiem i stanięcie przed szansą odniesienia tego fantastycznego zwycięstwa jest momentem wielkiej dumy. Mam nadzieję, że podczas meczu poradzimy sobie bardzo dobrze, a później będziemy cieszyć się ze zwycięstwa. Z pewnością będzie to jeden z najbardziej dumnych momentów w moim życiu.


– Wcale się nie zdziwię, jeśli Foden zagra w tym meczu, gdyż jest z nami już od prawie pięciu lat. Dorósł i ma jakość, którą trudno dostrzec u innych piłkarzy. Jego pragnienie jest niesamowite. W tym sezonie po prostu dorósł, więcej grał, co jest ważne dla każdego piłkarza. Phil stał się bardzo ważnym zawodnikiem dla naszego zespołu. Mam nadzieję, że w przyszłości nadal będzie grał tak, jak w tym sezonie. Oczywiście, skończył już 21 lat i staje się coraz starszy. Zmieniło się jego rozumienie gry. Żeby grać dla City, musisz rozumieć, jak działa zespół i rozumieć ruch swoich kolegów. Phil nauczył się tego w ciągu ostatnich kilku lat i jest to jeden z powód, dla których stał się jednym z najważniejszych zawodników naszego zespołu.


– Wybór drużyny, która zagra w finale, nie będzie łatwy dla Pepa. Podanie wyjściowej jedenastki przed meczem jest trudne, ale jest to część gry. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Każdy może wejść na boisko w dowolnym momencie gry i trzeba być na to przygotowanym. Wszyscy odegrali ważną rolę w meczach, które wygraliśmy i wszyscy byli w nie zaangażowani. Finał nie będzie inny. Moja wiadomość dla wszystkich piłkarzy jest taka, byście byli gotowi, ponieważ jesteście ważni i nigdy nie wiadomo, kiedy będziecie potrzebni. Mam nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani, zagramy dobry futbol i osiągniemy korzystny rezultat – dodał Fernandinho.

Źródło: Manchester City

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close