Skrót: Aston Villa 2:1 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 23.05.2021 21:42 / Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 21:42

W ostatniej kolejce Premier League w sezonie 2020/21 Chelsea przegrała wyjazdowe spotkanie z Aston Villą 1:2. Mimo tej porażki The Blues zachowali miejsce w czołowej czwórce, gdyż swoje spotkanie przegrało także Leicester City.

Mecz na Villa Park przebiegał pod dyktando piłkarzy Thomasa Tuchela, ale chwilę przed przerwą bramkę strzelił Bertrand Traoré. Burkińczyk wpisał się na listę strzelców po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego.

W drugiej części gry The Blues zabrali się do odrabiania strat, ale w 52. minucie to The Villans cieszyli się z drugiego trafienia. Po faulu Jorginho sędzia przyznał Aston Villi rzut karny, który na bramkę zamienił Anwar El Ghazi.

Mimo dwóch bramek straty Niebiescy nie poddawali się i nieustannie stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. W 70. minucie gola kontaktowego strzelił Ben Chilwell, ale na więcej piłkarzy Tuchela nie było stać. Spotkanie na Villa Park zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Aston Villa 2:1 Chelsea – skrót:

Źródło: HD Matches