Smith: Barkley grał świetnie, ale różne czynniki sprawiły, że stracił formę
Dodano: 21.05.2021 22:00 / Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 22:00Na ostatniej w tym sezonie przedmeczowej konferencji prasowej Dean Smith dał do zrozumienia, że Aston Villa nie zamierza starać się o wykupienie z Chelsea Rossa Barkleya. Menedżer The Villans przyznał, że co prawda 27-latek zaliczył kilka bardzo udanych występów, jednak z powodu różnych czynników nie potrafił utrzymać wysokiej dyspozycji.
Na początku bieżącego sezonu Ross Barkley został wypożyczony z Chelsea do Aston Villi. Początki Anglika na Villa Park były bardzo udane i był on ważnym zawodnikiem drużyny Deana Smitha. Niestety, Anglik doznał kilku urazów, które skutecznie uniemożliwiły mu utrzymanie wysokiej dyspozycji.
– Ross był z reguły bardzo w porządku. Kiedy go sprowadziliśmy, wiedzieliśmy, że podpisujemy kontrakt ze świetnym piłkarzem. Już w pierwszym meczu z Liverpoolem Ross udowodnił swoją jakość – przyznał Dean Smith na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem z Chelsea.
– Ross strzelił zwycięską bramkę w meczu z Leicester, ale później niestety doznał kontuzji, która go zatrzymała. Wcześniej grał przecież znakomicie. Kontuzji nabawił się w meczu z Brighton, a wrócił dopiero po przerwie spowodowanej Covidem. Zbiegło się to w czasie z przeciętną formą całej drużyny, nie tylko Rossa. Wszystko potoczyło się nie tak, jakbyśmy tego chcieli.
– Z całą pewnością nie mogę o nic winić Rossa. Nie mogę narzekać na jego postawę. Przyznaję, że współpraca z nim dała mi wiele radości – dodał menedżer The Villans.
- Źródło: Aston Villa F.C.
BBC: Calum McFarlane znajdzie się w sztabie Xabiego Alonso
18.05.2026 16:40
OCENY ZA MECZ: Chelsea 0:1 Manchester City
17.05.2026 15:50
The Telegraph: Piłkarze Chelsea podekscytowani perspektywą pracy z Xabim Alonso
17.05.2026 08:08
The Telegrapgh: Czego kibice Chelsea mogą się spodziewać po Xabim Alonso?
17.05.2026 07:58
James: Chciałem przeprosić wszystkich kibiców za naszą dyspozycję
17.05.2026 07:53
Gusto: Teraz musimy się skupić na lidze
17.05.2026 07:40
Romano: Xabi Alonso będzie nowym menedżerem Chelsea!
16.05.2026 19:30
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.