Skrót: Chelsea 2:1 Leicester City

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 19.05.2021 08:40 / Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 08:40

W meczu 37. kolejki Premier League Chelsea po bardzo dobrej grze pokonała Leicester City 2:1. Ta wygrana znacznie zwiększyła szanse The Blues na zakończenie sezonu w czołowej czwórce.

W pierwszej połowie podopieczni Thomasa Tuchela mieli wyraźną przewagę nad przyjezdnymi, ale nie potrafili jej wykorzystać, przez co do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Tuż po zmianie stron Chelsea wyszła na prowadzenie. César Azpilicueta przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego, a Antonio Rüdiger z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. W kolejnych minutach Niebiescy nadal atakowali bramkę rywali, a w 66. minucie po raz drugi pokonali Kaspera Schmeichela. Na listę strzelców wpisał się Jorginho, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Timo Wernerze.

Po tej bramce Lisy zaczęły grać znacznie lepiej. Defensywa Chelsea prezentowała się jednak bardzo pewnie i zazwyczaj oddalała zagrożenie spod własnej bramki, ale w 76. minucie Édouard Mendy musiał wyciągnąć piłkę z siatki, gdyż bramkę, po indywidualnym błędzie Mateo Kovačicia bramkę strzelił rezerwowy Kelechi Iheanacho. Jak się później okazało, była to ostatnia bramka tego wieczoru.

Chelsea 2:1 Leicester City – skrót:

Źródło: HD Matches