Skrót: Chelsea 0:1 Arsenal

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 13.05.2021 04:06 / Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 18:08

W środowy wieczór Chelsea przegrała z Arsenalem 0:1 w meczu 36. kolejki Premier League. Bramka dająca Kanonierom cenne trzy punkty padła w pierwszej połowie po błędzie Jorginho.

W pierwszej części gry Chelsea była lepszą drużyną, stworzyła sobie kilka bardzo dobrych okazji bramkowych, ale żadnej z nich nie zdołała wykorzystać. Co więcej, w 16. minucie fatalny w skutkach błąd popełnił Jorginho. Brazylijczyk zagrał piłkę w światło własnej bramki, podczas gdy Kepa był ustawiony kilka metrów dalej. Hiszpan zdołał co prawda wybić piłkę po heroicznej interwencji, ale ta trafiła pod nogi Aubameyanga, który obsłużył podaniem Smitha Rowe'a, a ten wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W drugiej połowie The Blues ambitnie walczyli o odwrócenie losów spotkania, ale ich starania nie przyniosły skutku. Ostatecznie spotkanie na Stamford Bridge zakończyło się zwycięstwem Kanonierów 1:0.

Chelsea 0:1 Arsenal – skrót