Skrót: Manchester City 1:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 08.05.2021 22:24 / Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 22:24

Po pełnym emocji spotkaniu Chelsea pokonała Manchester City 2:1 w 35. kolejce Premier League. Decydująca bramka padła w drugiej minucie doliczonego czasu gry, a strzelił ją Marcos Alonso.

Minutę przed końcem podstawowego czasu gry pierwszej połowy wynik otworzył Raheem Sterling. Anglik wpisał się na listę strzelców po podaniu od Gabriela Jesusa, który wykorzystał złą interwencję Andreasa Christensena. Jeszcze przed przerwą The Citizens mogli podwyższyć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Sergio Agüero.

W drugiej połowie Chelsea zaczęła grać z większą odwagą i częściej stwarzała zagrożenie pod bramką rywali. W 63. minucie do wyrównania doprowadził Hakim Ziyech, który rozegrał szybką efektowną akcję z Christianem Pulisicem i Césarem Azpilicuetą. Bramka na wagę zwycięstwa padła w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Po przytomnym odegraniu piłki przez Timo Wernera sprytnym strzałem popisał się Marcos Alonso. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Manchester City 1:2 Chelsea – skrót: