Skrót: Chelsea 2:0 Real Madryt

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 06.05.2021 03:59 / Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 03:59

W środowy wieczór Chelsea przypieczętowała awans do finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Thomasa Tuchela pokonali na własnym stadionie Real Madryt 2:0, a w dwumeczu zwyciężyli 3:1.

Pierwsza bramka będąca efektem dobrej gry The Blues padła w 28 minucie. Po strzale Havertza piłka odbiła się od poprzeczki, a skuteczną dobitkę zaliczył Timo Werner.

W drugiej połowie Niebiescy zmarnowali wiele dogodnych okazji, przez co przez długi czas wynik był sprawą otwartą, ale w 85. minucie losy dwumeczu rozstrzygnął gol Masona Mounta. Anglik umieścił piłkę w siatce strzałem z najbliższej odległości po podaniu od Christiana Pulisica.

Chelsea 2:0 Real Madryt – skrót: