Koncertowa gra i awans do finału Ligi Mistrzów Kobiet! Chelsea Women 4:1 Bayern Monachium Women

Autor: Martyna Ściegienna Dodano: 02.05.2021 20:57 / Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 21:00

Zawodniczki pod wodzą Emmy Hayes rozegrały w Londynie świetne zawody i odrobiły stratę z pierwszego meczu w Monachium. Tym samym meldują się w finale najważniejszych klubowych rozgrywek.

Piłkarki Chelsea wiedząc, że muszą odrabiać straty z pierwszego meczu od samego początku atakowały. Już w 10. minucie Fran Kirby z Sam Kerr wyprowadziły świetną dwójkową akcje, którą ta pierwsza zwieńczyła bramką.

5 minut później swoją sytuację miały zawodniczki Bayernu, ale Beerenstyn zmarnowała świetną okazję do zdobycia bramki. Swoją szansę wykorzystała jednak Zadrazil, która popisała się atomowym strzałem zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wylądowała w bramce.

Na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy Ji So-Yun wykonywała rzut wolny z dogodnej pozycji, jej bezpośredni strzał zatrzymał się na murze, ale dobitka była już nie do obrony i do przerwy zawodniczki Emmy Hayes prowadziły 2:1.

Druga odsłona toczyła się pod dyktando The Blues. Chociaż to, co najpiękniejsze zaczęło się w 84. minucie. Najpierw po wrzutce z rzutu wolnego Carter, piłkę do siatki wpakowała Pernille Harder, potem w 88. minucie Sam Kerr zmarnowała sytuację sam na sam z bramkarką. Następnie Ann Katrin-Berger na spółkę z kilkoma obrończyniami zdołała zamurować dostęp do własnej bramki i ostatecznie, w piątej minucie doliczonego czasu gry, Fran Kirby ustaliła wynik spotkania na 4:1.

Piłkarki Chelsea po świetnym występie meldują się w finale Ligi Mistrzów Kobiet! 16 maja w Gothenburgu zmierzą się z damską drużyną FC Barcelony.

Chelsea Women 4:1 Bayern Monachium Women (2:1). Bramki: Kirby 11', 90'+5, Ji 43', Harder 84' - Zadrazil 29'

Chelsea Women: Berger; Carter, Bright, Eriksson (c), Charles; Ji, Ingle, Leupolz (Cuthbert 88'); Kirby, Harder (Spence 90'+2); Kerr

Bayern Monachium Women: Benkarth; Glas, Ilestedt (Laudehr 88'), Hegering, Simon (Wenninger 76'); Buhl, Zadrazil, Magull (c), Beerensteyn; Schuller (Dallmann 61'), Lohmann (Asseyi 76')