Porażka, ale szanse na awans do finału zachowane. Bayern Monachium Women 2:1 Chelsea Women

Autor: Martyna Ściegienna Dodano: 25.04.2021 22:30 / Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 22:33

Przegraną dla zawodniczek Emmy Hayes zakończył się dzisiejszy, pierwszy mecz półfinałowy Ligi Mistrzów Kobiet z Bayernem Monachium. The Blues uległy piłkarkom z Niemiec 1:2.

W mecz lepiej weszły zawodniczki Bayernu, od początku stwarzały groźniejsze niż Chelsea akcje, ale najczęściej kończyły się one gwizdkiem, oznaczającym pozycję spaloną. Po kilku minutach, do głosu doszły zawodniczki z Londynu i ładną akcję, niestety niecelnym strzałem zakończyła Guro Reiten.

W 12. minucie ponownie Bayern zagroził bramce Chelsea – tym razem skutecznie. Po dobrej wrzutce w pole karne, piłkę w bramce umieściła Lohmann, chociaż sytuację próbowała jeszcze ratować Millie Bright. Niemki przejęły inicjatywę i już 5 minut później po kolejnym dobrym dośrodkowaniu w pole karne, piłkę na rzut rożny musiała wybijać Sam Kerr.

Po tej sytuacji do głosu doszły zawodniczki prowadzone przez Emmę Hayes. Najpierw w 19. minucie Pernille Harder uderzyła na bramkę Bayernu, niestety niecelnie, a już 3 minuty później The Blues cieszyły się z gola, którego szczęśliwie zdobyła Melanie Leupolz. Chelsea atakowała dalej, w 25. minucie ponownie Harder próbowała swoich sił, tym razem strzał był lepszy, ale drogi do bramki nie odnalazł.

Na kwadrans przed przerwą groźnie zrobiło się pod jedną i drugą bramką. Najpierw Ann-Katrin Berger wyłapała niebezpieczne dośrodkowanie Bayernu, a zaraz potem w sytuacji sam na sam znalazła się Sam Kerr, ale w ostatniej chwili jej strzał zdołała zablokować obrończyni gospodyń. Przez ostatnie 15 minut pierwszej połowy obie drużyny szukały swoich szans, ale nieskutecznie.

W drugiej połowie działo się trochę mniej, ale mecz dalej był ciekawy.

Niestety dla The Blues pierwsze do głosu doszły piłkarki Bayernu. W 56. minucie Hanna Glas idealnym strzałem w górny róg bramki pokonała bramkarkę Chelsea i wyprowadziła tym samym swój zespół na prowadzenie.

Emma Hayes szukała szans na odwrócenie wyniku w zmianach, wprowadzając na boisko Niamh Charles i Bethany England. Szczególnie ta druga wniosła dużo dobrego do ofensywnej gry The Blues. Najbliżej bramki w drugiej połowie była Ji So-Yun. W 74. minucie zdecydowała się na uderzenie zza pola karego, ale jej strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Do końca meczu zawodniczki Chelsea szukały swoich szans, ale nie dały rady wyrównać i za tydzień na własnym terenie będą walczyć o awans do finału.

Bayern Monachium Women 2:1 Chelsea Women (1:1). Bramki: Lohmann 12', Glas 56' - Leupolz 22'

Bayern Monachium Women: Benkarth; Simon, Llestedt, Hegering, Glas; Buhl (Schuller 62'), Laudehr (Wenninger 77'), Zadrazil; Beerensteyn (Dallmann 77'), Magull (Sorensen 90'), Lohmann

Chelsea Women: Berger; Carter, Bright (C), Ingle, Andersson; Reiten (Charles 65'), Leupolz, Ji; Kirby, Harder (England 70'); Kerr