Podsumowanie 32. kolejki Premier League + skróty meczów

Autor: Stanisław Dettlaff Dodano: 23.04.2021 18:44 / Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 23:51

Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami meczów 32. kolejki Premier League oraz krótkim podsumowaniem.

Skróty meczów:

Everton vs Tottenham (2:2)

Świetny mecz na Goodison Park! Wszystko zaczęło się od bardzo ładnej bramki z woleja Harry'ego Kane'a w 27. minucie meczu. Niespełna cztery minuty po tym golu, The Toffees zdołali wyrównać wynik, a dokonał tego Gylfi Sigurðsson z rzutu karnego. W drugiej połowie Islandczyk po świetnej akcji gospodarzy ponownie trafił do siatki Hugo Llorisa i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Na odpowiedź Kogutów nie przyszło nam długo czekać. W 68. minucie Harry Kane potężnym strzałem z pola karnego pokonał Jordana Pickforda i zagwarantował Tottenhamowi remis.

Warto zapamiętać:

• Dublety Sigurðssona i Kane'a

Newcastle vs West Ham (3:2)

W 36. minucie Issa Diop popisał się niefortunną interwencją obronną, po której skierował piłkę do własnej siatki. W tej samej minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Craig Dawson, co jeszcze bardziej dobiło gości. Bramkę na 2:0 strzelił nie kto inny jak Joelinton. Brazylijczyk wykorzysytał błędną interwencję Łukasza Fabiańskiego i pewnie to wykorzystał. W drugiej części spotkania Młoty zaprezentowały się już trochę lepiej. Podopieczni Davida Moyesa strzelili dwie bramki: Issa Diop (73. minuta) i Jesse Lingard (80. minuta z rzutu karnego), lecz to nie uchroniło ich przed porażką. W 82. minucie Joe Willock mocnym strzałem głową zapewnił Srokom trzy punkty w tym starciu.

• Koszmarne błędy w defensywie gości

Wolves vs Sheffield (1:0)

Wilki pokonały pierwszego spadkowicza tego sezonu na własnym stadionie 1:0. Zwycięską bramkę dla drużyny Nuno Espírito Santo zdobył Willian José, który dobrze wykorzystał ładną centrę Adamy Traoré.

• Willian José gwarantuje Wilkom ważne trzy punkty

Southampton vs Crystal Palace (?:?)

Mecz przełożony ze względu na udział Świętych w półfinale FA Cup.

Arsenal vs Fulham (1:1)

Kiepski mecz Arsenalu i dekoncentracja formacji obronnej Fulham. Tymi słowami można najlepiej opisać wydarzenia na Emirates. W 59. minucie Josh Maja pokonał golkipera przeciwnika z rzutu karnego, a w samej końcówce spotkania Kanonierzy zdołali wykorzystać zamieszanie pod bramką Areoli i Eddie Nketiah wpakował piłkę do siatki.

• Kolejny słaby mecz w wkonaniu piłkarzy Mikela Artety

Manchester United vs Burnley (3:1)

Pewne zwycięstwo Czerwonych Diabłów na ekipą Seana Dyche'a. Dla drużyny Ole Gunnara Solskjæra strzelali: Mason Greenwood (2) i Edinson Cavani. Jedyną bramkę dla gości zdobył w 50. minucie James Tarkowski.

• Dublet Masona Greenwooda

Leeds vs Liverpool (1:1)

W 31. minucie Sadio Mané strzałem na pustą bramkę wyprowadził gości na prowadzenie. Druga połowa należała już w pełni do drużyny Marcelo Bielsy, która zdołała wyrównać w 87. minucie po strzale głową Diego Llorente. Pawie mogły spokojnie wyjść z tego spotkania zwycięsko, lecz ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia.

• Dobry mecz w wykonaniu Leeds

Chelsea vs Brighton (0:0)

Bezbramkowy remis na Stamford Bridge. Obie drużyny zagrały ponieżej oczekiwań i nie były w stanie umieścić piłki w siatce. Ten remis daje jednak The Blues czwarte miejsce w tabeli, a ekipa Grahama Pottera spadła na szesnastą pozycję.

• Słaba gra Chelsea

Aston Villa vs Manchester City (1:2)

Już w 1. minucie The Villans wyszli na prowadzenie po strzale Johna McGinna, lecz było to ich jedyne trafienie w tym meczu. Obywatele dość szybko wyrównali (Phil Foden w 22. minucie), a chwilę po golu na 1:1 wyszli na prowadzenie. Warto również zauważyć, iż sędzia Peter Bankes pokazał w tym meczu aż dwie czerwone kartki. Jedną w kierunku Johna Stonesa, a drugą dla Matty'ego Casha (druga żółta).

Warta zapamiętać:

• Dwie czerwone kartki pokazane przez Petera Bankesa

Leicester vs West Brom (3:0)

Lisy pewnie rozbiły przyjezdnych i tym samym umocniły swoją pozycję w TOP 4. Już w 23. minucie Jamie Vardy otworzył wynik, a trzy minuty po trafieniu Anglika do bramki Sama Johnstone'a trafił Jonny Evans. W 36. minucie padł ostatni gol tego czwartkowego wieczoru, a było nim trafienie Kelechiego Iheanacho.