Podsumowanie 31. kolejki Premier League + skróty meczów

Autor: Stanisław Dettlaff Dodano: 13.04.2021 13:58 / Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 14:00

Mnóstwo bramek, zaskakujące rezultaty i obroniony karny! To wszystko działo się w 31. kolejce Premier League. Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami meczów oraz krótkim podsumowaniem.

Skróty meczów:

Fulham vs Wolves (0:1)

Choć samo spotkanie było dość wyrównane, to jednak Wilki zdołały w ostatnich minutach przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 92. minucie Adama Traoré potężnym strzałem z ostrego kąta zagwarantował swojej drużynie trzy punkty. Warto również wspomnieć, iż było to jego pierwsze trafienie w tym sezonie.

Warto zapamiętać:

• Świetna bramka Traoré i jego strzeleckie przełamanie

Manchester City vs Leeds (1:2)

W 42. minucie piłkarze Marcelo Bielsy zaskakująco wyszli na prowadzenie po świetnym strzale Stuarta Dallasa. Po tym golu, The Cityzens mocno przycisnęli i w 76. minucie udało im się sforsować obronę gości i do bramki Illana Mesliera trafił Ferran Torres. W doliczonym czasie gry goście zdołali jednak przeprowadzić udaną kontrę, która zakończyła się ich drugim strzałem w tym meczu i drugim golem strzelonym przez Dallasa. Warto równiez zauważyć, że Pawie grały długi czas w osłabieniu, gdyż w pierwszej połowie czerwoną kartkę dostał Liam Cooper.

• Dublet Dallasa dający zwycięstwo Leeds

• ,,Czerwień" ukazana Liamowi Cooperowi

Liverpool vs Aston Villa (2:1)

Liverpool w ostatnich minutach zdołał wyrwać punkty z rąk The Villans i zarazem zameldował się na szóstym miejscu w tabeli. Wszystko zaczęło się od 43. minuty, wtedy to Ollie Watkins pokonał Alissona mocnym strzałem w środek bramki i wyprowadził gości na prowadzenie. Niedługo po rozpoczęciu drugiej części spotkania Mohamed Salah strzałem z dobitki wpisał się na listę strzelców i wyrównał wynik. Na ,,zbawienie" The Reds przyszło nam czekać do doliczonego czasu gry. W 91. minucie Trent Alexander-Arnold popisał się fenomenalnym uderzeniem z dystansu i zapewnił Liverpoolowi trzy punkty.

• Piękne trafienie Alexandra-Arnolda

Crystal Palace vs Chelsea (1:4)

The Blues pewnie rozbili zespół Roya Hodgsona aż 4:1. Piersze trzy bramki padły po zaledwie trzydziestu minutach gry, a strzelcami byli Kai Havertz, Christian Pulisic i Kurt Zouma. W 63. minucie nastąpiło małe rozprężenie w formacji obronnej Chelsea co z łatwością wykorzystał Christian Benteke, który zarazem zaliczył swoje szóste trafienie w tym sezonie. Podopieczni Thomasa Tuchela w 78. minucie zdołali przypieczętować swoje zwycięstwo, a dokonał tego Christian Pulisic, który jednocześnie zaliczył dublet.

• Bardzo dobry mecz w wykonaniu całej ekipy Chelsea

Burnley vs Newcastle (1:2)

Choć to gospodarze zdołali pierwsi trafić do siatki (Matěj Vydra 18. minuta), to jednak nie potrafili utrzymać tego prowadzenia do końca i w rezultacie zostali pokonani. Bramka wyrównująca padła w 59. minucie po strzale Allana Saint-Maximina, a niespełna pięć minut później 24-latek ponownie pokonał Baileya Peacocka-Farrella i zagwarantował Srokom jakże ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie.

• Dublet Allana Saint-Maximina

West Ham vs Leicester (3:2)

Już w 29. minucie Jesse Lingard popisał się świetnym uderzeniem z woleja i nie pozostawił żadnych złudzeń bezradnemu Kasperowi Schmeichelowi. Młoty podwyższyły swoje prowadzenie ponownie po golu 28-latniego Anglika w 44. minucie. Druga połowa zaczęła się od bardzo dobrej akcji ofensywanej gospodarzy, po której wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Ekipa Brendana Rodgersa nie pozostała jednak dłużna i w 70. minucie Kelechi Iheanacho oddał potężny strzał z dystansu na bramkę Łukasza Fabiańskiego, który w rezultacie zakończył się golem. W samej końcówce spotkania Nigeryjczyk wykorzystał zamieszanie pod bramką Młotów i ponownie wpisał się na listę strzelców.

• Świetna bramka Iheanacho

• Kapitalny wolej Lingarda

Tottenham vs Manchester United (1:3)

Gospodarze pierwsi zdobyli prowadzenie, a zrobił to Heung-min Son w 40. minucie meczu. W drugiej połowie wynik wyrównał Fred, a kilkadziesiąt minut później Edinson Cavani zaskoczył Llorisa celnym strzałem głową. Zwycięstwo przypieczętował Mason Greenwood w doliczonym czasie gry. Trzeba również zauważyć, że drużyna z Manchesteru zdobyła bramkę w pierwszej połowie, lecz została ona anulowana przez VAR, który zwrócił uwagę sędziemu głównemu na faul Scotta McTominaya na Sonie.

• Kontrowersje sędziowskie związane z anulowaną bramką dla United

Sheffield United vs Arsenal (0:3)

Kanonierzy pewnie rozprawili się z Szablami 3:0 po dwóch bramkach Alexandra Lacazetta i trafieniu Gabriela Martinelliego w 71. minucie spotkania. Cała ekipa gości zagrała przyzwoite spotkanie i wyglądała znacznie lepiej na tle słabo dysponowanego przeciwnika.

• Dublet Lacazetta

West Brom vs Southampton (3:0)

Szokujący rezultat na The Hawthorns! Zawodnicy Sama Allardyce'a wygrywają na własnym stadionie 3:0 ze Świętymi. Pomimo kolejnej kontrowersji sędziowskiej związanej z nieuzannym golem West Bromu, gospodarze zdołali w 32. minucie zdobyć pierwszą bramkę w tym meczu, a zrobił to Matheus Pereira z rzutu karnego. Niespełna trzy minuty później Matt Phillips pewnie wykończył akcję rozprowadzoną przez Grady'ego Dianganę i The Baggies wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Trafienie ,,kończące" ten mecz przyszło nam oglądać w 69. minucie po strzale Calluma Robinsona. W samej końcówce spotkania goście zostali obdarowani rzutem karnym, do którego podszedł James Ward-Prowse. Anglik jednak skapitulował przed Samem Johnstonem, który pewnie obronił jedenastkę swojego rodaka.

• Pewne zwycięstwo The Baggies

• Obroniony karny przez Sama Johnstone'a

Brighton vs Everton (0:0)

Bezbramkowy remis na The Amex Stadium. Pomimo znacznej przewagi gospodarzy, żaden z zespołów nie był w stanie zdobyć bramki, a w rezultacie mecz zakończył się podziałem punktów.