Alonso: Barkley jest przydatny reprezentacji i klubowi

Autor: Dawid Mozol Dodano: 16.10.2018 14:22 / Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 16:01

Marcos Alonso, po wczorajszym przegranym meczu Hiszpanii z Anglią, 2-3, postanowił pochwalić swojego kolegę z klubu, Rossa Barkleya. Anglik powrócił do reprezentacji po dłuższej przerwie i pomógł Synom Albionu w osiągnięciu korzystnych rezultatów w meczach przeciwko Hiszpanii oraz Chorwacji.

 

Alonso, w wywiadzie udzielonym po meczu z Anglikami, zwrócił uwagę na przydatność Barkleya w reprezentacji Garetha Southgate'a.

 

– Na mistrzostwach świata, Anglia, mimo dobrej gry, była świadoma, że nie mają tego typu zawodnika w kadrze. Kogoś w środku pola, kto grał piłką i zmuszał innych do gry, kto czuł się dobrze z piłką przy nodze. On pokazał, że może pełnić taką rolę, nie tylko w meczu z nami, ale także przeciwko Chorwacji.

 

Hiszpan odniósł się także do roli Rossa w Chelsea, do której Anglik dołączył w zimowym okienku transferowym.

 

– On był kontuzjowany przez długi czas, przez cały pierwszy rok w Chelsea. Nie mam wątpliwości, że on jest świetnym zawodnikiem – im więcej minut spędza na boisku, tym zyskuje więcej pewności siebie. Mam nadzieję, że ciągle będzie się rozwijał i pomoże Chelsea utrzymać się na szczycie.

Źródło: The Telegraph

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close