Podsumowanie 30. kolejki Premier League + skróty meczów

Autor: Stanisław Dettlaff Dodano: 06.04.2021 13:22 / Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 13:23

Wiele bramek, niespodziewane rezultaty i asysta bramkarza! To wszystko działo się w 30. kolejce Premier League! Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami meczów oraz krótkim podsumowaniem.

Skróty meczów:

Chelsea vs West Brom (2:5)

Szokujący rezultat na Stamford Bridge. Po przerwie reprezentacyjnej drużyna Thomasa Tuchela kompletnie się rozsypała i pozwoliła dziewiętnastemu w tabeli West Bromowi strzelić sobie aż pięć bramek. Wszystko zaczęło się od drugiej żółtej kartki ukazanej Thiago Silvie, który w rezultacie opuścił murawę i pozostawił swoją drużynę osłabioną. Do najładniejszych trafień należał gol zdobyty przez Matheusa Pereirę (lob nad Édouardem Mendym po podaniu od Sama Johnstone'a) oraz przepiękny wolej Calluma Robinsona w 63. minucie. Bramki dla The Blues zdobyli Mason Mount i Christian Pulisic.

Warto zapamiętać:

• Bardzo słaby mecz w wykonaniu gospodarzy

• Przepiękne uderzenie Calluma Robinsona

• Asysta Sama Johnstone'a

Leeds vs Sheffield (2:1)

Pierwsza bramka padła już w 12. minucie po świetnym rajdzie Raphinhi, który wyłożył piłkę na pustą bramkę Jackowi Harrisonowi, a ten pewnie umieścił ją w siatce. Ku ździwieniu wszystkich, goście zdołali wyrównać, a zrobił to w doliczonym czasie pierwszej połowy Ben Osborn. Zwycięska bramka dla gospodarzy padła po samobójczym trafieniu Phila Jagielki w 49. minucie. Bardzo dobrą postawą w tym spotkaniu popisał się Aaron Ramsdale. Anglik zaliczył kilka ważnych interwencji, które uchroniły zespół przed większą stratą bramkową.

• Dobry mecz Aarona Ramsdale'a

Leicester vs Manchester City (0:2)

Obywatele pewnie rozprawili się z bezbarwnym Leicester 2:0 po golach Benjamina Mendy'ego i Gabriela Jesusa. Kibice na pewno zapamiętają trafienie 26-letniego obrońcy, który niczym rasowy napastnik zwiódł obrońców Lisów i wykończył akcję świetnym uderzeniem ze słabszej nogi.

• Ładna bramka Mendy'ego

Arsenal vs Liverpool (0:3)

Kanonierzy rozgromieni przez The Reds! Gospodarze tego starcia nie zaoferowali dosłownie nic od siebie, grali słabo i niepewnie, a piłkarze Kloppa dobrze to wykorzystali. Bramki zdobyli: Diogo Jota - wprowadzony na boisko 61. minucie (2) oraz Mohamed Salah.

• Bezbarwny mecz w wykonaniu Kanonierów

• Łatwe zwycięstwo Liverpoolu uzyskane bez większego nakładu sił

Southampton vs Burnley (3:2)

Szokujące widowisko na St Mary's Stadium! Od prowadzenia 2:0 do porażki 2:3! Już w 30. minucie goście prowadzili 2:0 po bramkach Chrisa Wooda i Matěja Vydry. W 31. minucie bramkę kontaktową dla Świętych zdobył Stuart Armstrong, a kilkanaście minut później wynik wyrównał Danny Ings. W drugiej połowie padła już tylko jedna bramka, a było nią świetne uderzenie z woleja Nathana Redmonda, który jednocześnie zagwarantował swojej drużynie trzy punkty.

• Świetny comeback gospodarzy

Newcastle vs Tottenham (2:2)

Choć to gospodarze pierwsi trafili do siatki rywala (Joelinton 28. minuta), to jednak dzięki świetnej dyspozycji Harry'ego Kane'a Koguty wyszły na prowadzenie już w 34. minucie. Anglik zaliczył dublet i wydawało się, że piłkarze José Mourinho wrócili na właściwe tory i spokojnie dowiozą to prowadzenie do końca. Tak się jednak nie stało. Goście wyglądali dość przeciętnie w ofensywie i nie potrafili podwyższyć wyniku, a w rezultacie w samej końcówce spotkania wynik wyrównał Joe Willock.

• Dublet Kane'a

• Słaby mecz w wykonaniu Tottenhamu

• Niespodziewany remis

Aston Villa vs Fulham (3:1)

Dla ekipy Scotta Parkera do 78. minuty wszystko układało się dobrze. Prowadzili 1:0 po golu Aleksandara Mitrovića i wyglądało na to, że The Cottagers rzeczywiście dowiozą to prowadzenie do końca, lecz niestety dla kibiców gości w 78. minucie wynik wyrównał Trezeguet, a niespełna trzy minuty później 26-latek zaliczył dublet i wyprowadził The Villans na prowadzenie. Kompletnie rozbitą i podłamaną drużynę gości dobił Ollie Watkins, który w 87. minucie po świetnym podaniu od Bertranda Traoré skierował piłkę do pustej bramki.

• Comeback Aston Villi

Manchester United vs Brighton (2:1)

Już w 13. minucie wynik spotkania otworzył Danny Welbeck, który strzałem z dobitki pokonał Davida de Geę i wyprowadził gości na prowadzenie. Bramkę wyrównującą zdobył w drugiej połowie Marcus Rashford, a pod koniec meczu Mason Greenwood strzałem z głowy zapewnił Czerwonym Diabłom trzy punkty.

• Ładna bramka Marcusa Rashforda

Everton vs Crystal Palace (1:1)

Pierwsza bramka padła dopiero w 56. minucie po świetnym strzale ze słabszej nogi Jamesa Rodrígueza. Choć mogło się wydawać, iż Everton spokojnie dowiezie to prowadzenie do końca, to jednak niewykorzystane sytuacje The Toffees w końcu się na nich zemściły i w 86. minucie gola na wagę jednego punktu zdobył Michy Batshuayi.

• Świetne techniczne trafienie Jamesa

Wolves vs West Ham (2:3)

Niesamowite widowisko na Molineux! Już w 38. minucie Młoty pewnie prowadziły 3:0 po bramkach Jessego Lingarda, Pablo Fornalsa i Jarroda Bowena. Tuż przed końcem pierwszej połowy bramkę ,,do szatni" zdobył Leander Dendoncker. Belgijczyk mocnym strzałem głową wpakował piłkę do siatki Fabiańskiego i zagrzał Wilki do dalszej walki. Niestety w drugiej części meczu padła tylko jedna bramka, a było nią trafienie Fábio Silvy w 68. minucie.