Skrót: Chelsea 2:5 West Bromwich Albion

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 03.04.2021 17:33 / Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 17:33

Od spektakularnej porażki Chelsea z West Bromwich Albion (2:5) rozpoczęła się 30. kolejka Premier League. The Blues zagrali bardzo słabe spotkanie i po raz pierwszy za kadencji Thomasa Tuchela zakończyli występ z zerowym dorobkiem punktowym.

Mimo początkowych trudności, The Blues objęli prowadzenia po bramce Christiana Pulisica. Amerykanin dobił uderzenie Marcosa Alonso z rzutu wolnego. Chwilę później Thiago Silva został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę, co w dalszej fazie spotkania okazało się decydującym momentem.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy dwie bramki strzelił Matheus Pereira. Po przerwie The Baggies kontynuowali dobrą grę, co przełożyło się na kolejne trafienia. Najpierw na listę strzelców wpisał się Callum Robinson, a chwilę później Mbaye Diagne.

Chelsea starała się podjąć walkę z dobrze dysponowanymi rywalami i po szybkiej akcji strzeliła drugą bramkę. Timo Werner wyłożył piłkę Masonowi Mountowi, a ten bez trudu umieścił ją w bramce. Niestety, The Blues nie było stać na nic więcej. Dodatkowo w doliczonym czasie stan meczu na 2:5 ustalił Callum Robinson.

Chelsea 2:5 West Bromwich Albion – skrót: