Podsumowanie 29. kolejki Premier League + skróty meczów

Autor: Stanisław Dettlaff Dodano: 22.03.2021 14:23 / Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 14:24

Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami meczów oraz krótkim podsumowaniem 29. kolejki Premier League.

Skróty meczów:

Manchester City vs Wolves (4:1)

Obywatele pewnie rozbili Wilki 4:1 po bramkach: Leandra Dendonckera (samobój), Gabriela Jesusa (2) oraz Riyada Mahreza. Bramkę honorową dla gości zdobył Conor Coady, który w 61. minucie mocnym strzałem głową pokonał Edersona.

Warto zapamiętać:

• Pewne zwycięstwo City

Sheffield United vs Aston Villa (1:0)

Jedyną, zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył nie kto inny jak David McGoldrick. 33-latek znalazł się w stuprocentowej sytuacji i pewnie to wykorzystał. Niestety, w 57. minucie Phil Jagielka brutalnie sfaulował Anwara El Ghaziego i w rezultacie obejżał czerwoną kartkę.

• Czerwona kartka Jagielki

Burnley vs Leicester (1:1)

Już w 4. minucie na listę strzelców wpisał się Matěj Vydra, który potężnym strzałem pokonał Schmeichela i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Wynik wyrównał w 34. minucie Kelechi Iheanacho. Więcej bramek już nie padło, choć nie brakowało dogodnych sytuacji. Świetnymi interwencjami popisał się również golkiper Lisów, Kasper Schmeichel.

• Niespodziewany remis na Turf Moor

• Dobry mecz Schmeichela

Crystal Palace vs Manchester United (0:0)

Ani Czerwone Diabły, ani Orły nie potrafiły należycie wykorzystać swoich sytuacji podbramkowych i w rezultacie mecz zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.

• Wiele niewykorzystanych sytuacji po obu stronach

West Brom vs Everton (0:1)

Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Richarlison, który po wrzutce Gylfiego Sigurðssona w 65. minucie pewnie pokonał Sama Johnstone'a mocnym strzałem głową. Był to dość słaby mecz w wykonaniu ekipy Ancelottiego i Włoch z pewnością nie może być zadowolony z gry swoich zawodników.

• Richarlison daje zwycięstwo The Toffess

Liverpool vs Chelsea (0:1)

The Blues sensacyjnie wygrali w starciu z mistrzem Anglii po świetnym uderzeniu Masona Mounta. Młody Anglik popisał się fenomenalnym uderzeniem z linii pola karnego, którym zaskoczył całą obronę The Reds i zagwarantował Chelsea zwycięstwo.

• Świetna bramka Mounta

Fulham vs Leeds (1:2)

Piłkarze Marcelo Bielsy ponownie zaczęli mecz od nieuznanej bramki, tym razem niedoszłym strzelcem został Luke Ayling. Na szczęście dla gości, w 29. minucie drogę do bramki Areoli znalazł Patrick Bamford, który mocnym strzałem wyprowadził Pawie na prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy wynik wyrównał Joachim Andersen, a ostatnia decydjąca bramka padła w 58. minucie po świetnej akcji Bamforda i Raphinhi, którą świetnie zakończył Brazylijczyk.

• Ładna akcja bramkowa Leeds

Tottenham vs Southampton (?:?)

Spotkanie przełożone ze względu na udział Świętych w pucharze Anglii.

Brighton vs Newcastle (3:0)

Walka o utrzymanie wciąż trwa! Brighton pewnie rozprawiło się ze Srokami 3:0 po golach Leandro Trossarda, Danny'ego Welbecka i Neala Maupay. Każda bramka jaka padła w tym meczu była ładna i nietuzinkowa. Trafienia Trossarda oraz Welbecka były ładnymi bramkami z dystansu, natomiast gol 24-letniego napastnika Mew na 3:0 był świetnym uderzeniem z woleja, po którym Martin Dúbravka nie miał żadnych szans na interwencję.

• Ładne bramki piłkarzy Grahama Pottera

West Ham vs Arsenal (3:3)

Niesamowite spotkanie na Stadionie Olimpijskim w Londynie! Młoty do 38. minuty wygrywały 3:0 z Arsenalem, a koniec końców nie dowieźli prowadzenia do końca. Strzelcami gospodarzy zostali: Jesse Lingard, Jarrod Bowen oraz Tomáš Souček, jednak to bramka 28-letniego Anglika zostanie zapamiętana na długo. Lingard potężnym strzałem z woleja pokonał Bernda Leno i zarazem zaliczył swoje piąte trafienie w tym sezonie. Kanonierzy nie pozostali jednak dłużni i zdołali wyrównać. W 38. minucie samobójczą bramkę strzelił Tomáš Souček,a w 61. ponownie przyszło nam oglądać samobójcze trafienie, lecz tym razem winnym został Craig Dawson. Bramkę na 3:3 zdobył w 82. minucie Alexandre Lacazette, który dobrym strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego.