Podsumowanie 28. kolejki Premier League + skróty meczów

Autor: Stanisław Dettlaff Dodano: 16.03.2021 13:58 / Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 13:58

Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami meczów oraz krótkim podsumowaniem 28. kolejki Premier League.

Skróty meczów:

Newcastle vs Aston Villa (1:1)

Pierwsza bramka padła dopiero w 86. minucie, a było nią samobójcze trafienie Ciarana Clarka. W samej końcówce spotkanie wynik zdołał wyrównać Jamaal Lascelles, który mocnym strzałem głową pokonał Emiliano Martíneza i jednocześnie dał swojej drużynie bardzo ważny punkt.

Warto zapamiętać:

• Bramka Lascellesa w ostatnich minutach meczu

Leeds vs Chelsea (0:0)

Niestety w tym meczu żadna ze stron nie zdołała strzelić bramki i w rezultacie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Bardzo dobrą postawą popisał się jednak Édouard Mendy, który zaliczył dwie bardzo ważne interwencje ratujące The Blues przed stratą gola.

Warto zapamietać:

• Bardzo dobry mecz w wykonaniu Édouarda Mendy'ego

Crystal Palace vs West Brom (1:0)

Jedyna, zwycięska bramka padła w 37. minucie po pewnie wykorzystanym rzucie karnym Luki Milivojevića. Niestety piłkarze Sama Allardyce'a zdołali oddać tylko jeden celny strzał na bramkę rywala, a przez cały mecz wyglądali niemrawo i nie mieli nic do zaoferowania w ofensywie.

• Milivojević daje zwycięstwo Orłom

Everton vs Burnley (1:2)

Nie lada zaskoczenie na Goodison Park! Everton ulega podopiecznym Seana Dyche'a 1:2! Bramki dla gości strzelili (w 13. minucie) Chris Wood i (w 24. minucie) Dwight McNeil, lecz to bramkę 21-latka na pewno zapamiętamy na długo. Anglik oddał przepiękny strzał zza pola karnego i przysłowiowo ,,zdjął pajęczynę" z bramki Pickforda. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył strzałem z głowy Dominic Calvert-Lewin.

• Przepiękna bramka Dwighta McNeil'a

Fulham vs Manchester City (0:3)

Ekipa Pepa Guardioli pewnie rozprawiła się z Fulham 3:0 po golach: Johna Stonesa, Gabriela Jesusa i Sergio Agüero z rzutu karnego. Ciekwostką jest fakt, iż Agüero wpisał się na listę strzelców po raz pierwszy w tym sezonie.

• Przełamanie Sergio Agüero

Southampton vs Brighton (1:2)

Pierwsza bramka padła już w 16. minucie po strzle głową Lewisa Dunka. Goście nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, gdyż nieco ponad 10 minut po trafieniu Anglika wynik wyrównał Che Adams. W 56. minucie Mewy przeprowadziły ładną składną akcję, którą świetnym strzałem zakończył Leandro Trossard i w rezultacie zdołały wynieść trzy punkty ze starcia na St Mary's Stadium.

• Coraz gorsza sytuacja Świętych w tabeli

Leicester vs Sheffield (5:0)

Lisy nie pozostawiły żadnych złudzeń w spotkaniu z Szabelkami i pewnie wygrały aż 5:0. Strzelanie rozpoczął w 39. minucie Kelechi Iheanacho i było to jedyne trafienie w pierwszej połowie. W 64. minucie Ayoze Pérez pokonał Ramsdale'a mocnym strzałem przy lewym słupku, a pięć minut później Iheanacho ponownie znalazł drogę do bramki przeciwnika i podwyższył wynik na 3:0. Chwilę później 24-letni Nigeryjczyk ponownie wpisał się na listę strzelców, zarazem kompletując hat-tricka. Ostatnim wydarzeniem, które doszczętnie dobiło przyjezdnych było samobójcze trafienie Ethana Ampadu w 80. minucie meczu.

• Świetny spotkanie Iheanacho

Arsenal vs Tottenham (2:1)

Kanonierzy wygrywają derby północnego Londynu! Choć gospodarze znacznie przeważali w tym meczu i jako pierwsi narzucili własne tempo gry, to jednak Koguty zdobyły pierwszą bramkę. Zrobił to Erik Lamela, który pokonał Bernda Leno przepięknym strzałem z rabony. Bramka na 1:1 padła po strzale Martina Ødegaarda w 44. minucie. W drugiej części spotkania Davinson Sánchez dopuścił się przewinienia w polu karnym na napastniku Arsenalu i sędzia wskazał na jedenasty metr od bramki. Karnego pewnie wykorzystał Alexandre Lacazette, który zagwarantował Kanonierom zwycięstwo. Z sytuacji wartych wspomnienia, trzeba na pewno wyróżnić drugą żółtą kartkę ukazaną Erikowi Lameli za agresywne zachowanie w stosunku do jednego z zawodników gości.

• Przepiękna bramka Lameli

• Derby Londynu dla Kanonierów

Manchester United vs West Ham (1:0)

Czerwone Diabły wygrywają bardzo ważne spotkanie na szczycie tabeli po samobójczym golu Craiga Dawsona, który głową skierował piłkę do własnej bramki. Bardzo dobrą postawą w tym meczu popisał się również Łukasz Fabiański, który zaliczył kilka ważnych interwencji.

• Dobry mecz Łukasza Fabiańskiego

Wolves vs Liverpool (0:1)

The Reds wygrali to spotkanie po golu Diogo Joty w doliczonym czasie pierwszej połowy, jednak jednym z najważniejszych wydarzeń meczu było z pewnością zderzenie Conora Coady'ego z Rui Patrício. Angielski defensor wbiegł w golkipera Wilków i kolanem uderzył go w głowę. Portugalczyk stracił przytomność i po kilku minutach opuścił boisko na noszach.