Dobra gra i awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów Kobiet. Atlético Madryt Women 1:1 Chelsea Women

Autor: Martyna Ściegienna Dodano: 10.03.2021 16:52 / Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 16:54

Chelsea Women wygrały dzisiejszy wyjazdowy mecz z Atlético Madryt Women i są pewne gry w ćwierćfinale Ligi Mistrzów Kobiet.

Zawodniczki z Londynu do tego meczu przystąpiły z dwubramkową zaliczką wypracowaną tydzień temu w stolicy Anglii. Dzisiejszy mecz ze względu na obostrzenia związane z pandemią odbył się we Włoszech, a nie Madrycie.

W porównaniu do weekendowego spotkania z West Hamem United w drużynie Chelsea zagrały trzy inne zawodniczki: Ann-Katrin Berger, Melanie Leupolz i Fran Kirby.

Pierwszą dobrą sytuację, aby zdobyć bramkę miała Pernille Harder, niestety jej strzał z dystansu okazał się niecelny.

Chelsea było stroną dominującą. Zawodniczki prowadzone przez Emmę Hayes atakowały i gol wydawał się kwestią czasu. Szwankowała jednak skuteczność. Kolejną sytuację zmarnowała Sam Kerr, piłka po jej strzale poszybowała nad poprzeczką.

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Chelsea miało miejsce w 40. minucie, kiedy Duggan próbowała pokonać Berger bardzo efektowym strzałem, bramkarka Chelsea nie dała się jednak zaskoczyć.

Od początku drugiej połowy w grze Atlético widać było determinację i chęć zwycięstwa. Już w pierwszych minutach po wznowieniu gry Denya Castellanos dośrodkowała do Rasheedat Ajibade, ale ta fatalnie spudłowała w dogodnej sytuacji.

Kilka minut później gospodynie stanęły przez najlepszą dla siebie okazją do zdobycia bramki. Po zagraniu ręką Charles, sędzia musiała wskazać na rzut karny. Do piłki podeszła Duggan, jednak trafiła prosto w poprzeczkę.

Co nie udało się Atlético, udało się Chelsea. Parę chwil później to Maren Mjelde stanęła przed szansą na zdobycie bramki. Jej strzał z 11 metrów był precyzyjny i The Blues mogły cieszyć się trzybramkowym prowadzeniem w tym dwumeczu.

W samej końcówce, zawodniczki z Madrytu dalej naciskały i udało im się zdobyć upragnioną bramkę, która ostatecznie nie wystarczyła, aby przejść do kolejnej rundy.

Piłkarki Chelsea będą teraz czekać na losowanie par ćwierćfinałowych. Inne drużyny, które jak The Blues przeszły przez 1/8 finału to jak dotąd: Olympique Lyon Women oraz Vfl Wolfsburg Women.

Atletico Madryt Women 1:1 Chelsea Women (0:0). Bramki: Laurent 90'+3 – Mjelde (k) 78'

Atletico Madryt Women: Lindahl; Kazadi (Knaak 67'), Aleixandri, Van Dongen, Strom (Garcia 67'); Castellanos, Meseguer (c), Santos (Iglesias 60'), Duggan (Laurent 79'); Ludmila (Ajibade 60'), Nkout

Chelsea Women: Berger; Charles, Mjelde, Bright (c), Andersson; Leupolz, Ji (Blundell 84'); Harder (J Fleming 68'); Kirby, England (Reiten 42'), Kerr