Podsumowanie 27. kolejki Premier League + skróty meczów

Autor: Stanisław Dettlaff Dodano: 09.03.2021 14:12 / Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 14:12

Przepiękne bramki, kontrowersje sędziowskie i derby Manchesteru! To wszystko działo się w 27. kolejce Premier League! Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami meczów oraz krótkim podsumowaniem kolejki.

Skróty meczów:

Burnley vs Arsenal (1:1)

Spotkanie na dobre rozpoczęło się już w 6. minucie, wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang pokonał Illana Mesliera celnym strzałem przy lewym słupku i wyprowadził gości na prowadzenie. Trochę ponad pół godziny później Granit Xhaka popełnił makabryczny błąd we włanym polu karnym, po którym Chris Wood wpakował piłkę do bramki Leno. Szwajcarski piłkarz Kanonierów próbował wybić piłkę, lecz ta trafiła prosto w napastnika gospodarzy, który dzięki szybkiej reakcji zdążył umieścić ją w siatce. Niestety to spotkanie nie obyło się bez kontrowersji sędziowskich. Do jednej z nich należała sytuacja, w której jeden z obrońców Burnley dwukrotnie odbił futbolówkę ręką we własnym polu karnym, lecz ani główny arbiter spotkania, ani VAR nie zareagowali i w rezultacie mecz toczył się dalej.

Warto zapamiętać:

• Kosztowny błąd Granita Xhaki

• Kontrowersje związane z brakiem reakcji na podwujne zagranie ręką piłkarza Burnley

Sheffield United vs Southampton (0:2)

Święci po długiej serii niepowodzeń w końcu się przełamali! Nastąpiło to w starciu z ostatnią drużyną w tabeli... Sheffield United. W 32. minucie James Ward-Prowse pewnie wykorzystał jedenastkę daną gościom za faul na Nathanie Telli i wyprowadził ich na prowadzenie. Gol na 2:0 był już czystą poezją. Che Adams oddał potężny strzał zza pola karnego, a futbolówka lecąca w lewe okno nie pozostawiła żadnych szans Aaronowi Ramsdale'owi i znalazła się w siatce.

• Przepiękna bramka Che Adamsa

Aston Villa vs Wolves (0:0)

Żadna z drużyn nie potrafiła pokonać bramkarza rywali, choć obie miały na to znakomite szanse. W rezultacie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

• Rażąca nieskuteczność obu drużyn

Brighton vs Leicester (1:2)

Choć to gospodarze rozpoczęli strzelanie w tym meczu (Adam Lallana 10. minuta), to jednak goście wywieźli trzy punkty z The Amex Stadium. Bramkę wyrównującą zdobył w 62. minucie Kelechi Iheanacho, a zwycięską w 87. minucie Daniel Amartey.

• Daniel Amartey daje upragnione zwycięstwo Lisom w samej końcówce spotkania

West Brom vs Newcastle (0:0)

Kolejny remis 0:0 w tej kolejce, tym razem wynik początkowy utrzymał się do końca dzięki solidnej postawie obu bramkarzy.

• Dobra postawa obu golkiperów

Liverpool vs Fulham (0:1)

The Reds po raz kolejny przegrywają mecz na Anfield! Tym razem to ekipa Scotta Parkera zdołała wywieźć trzy punkty ze starcia z Liverpoolem. Jedyna, a zarazem zwycięska bramka padła w 45. minucie po dobrym strzale Mario Leminy. Gabończyk zdołał odebrać piłkę Mohamedowi Salahowi, po czym świetnym strzałem w lewy róg bramki pokonał Alissona.

• Mario Lemina dający zwycięstwo The Cottagers

Manchester City vs Manchester United (0:2)

Czerwone Diabły sensacyjnie wygrywają na Etihad i zarazem przerywają serię wygranych meczów z rzędu The Cityzens! Już w 2. minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu, a zdobył ją Bruno Fernandes z rzutu karnego. Na samym początku drugiej połowy wynik podwyższył Luke Shaw, który mocnym strzałem w prawy róg bramki pokonał Edersona i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

• Sensacyjna porażka Manchesteru City

Tottenham vs Crystal Palace (4:1)

Koguty rozbijają przyjezdnych przewagą trzech bramek i wygląda na to, że Gareth Bale wrócił na dobre. Już w 25. minucie 31-letni Walijczyk trafił do siatki po podaniu od Harry'ego Kane'a. Orły zdołały jednak wyrównać i pod koniec pierwszej połowy do siatki Llorisa trafił Christian Benteke. Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy ponownie wyszli na prowadzenie po strzale Garetha Bale'a. Bramka nma 3:1 padła po fenomenalnym strzale Harry'ego Kane'a, który uderzeniem z dystansu umieścił piłkę w lewym oknie bramki Guaity. Zwycięstwo Kogutów przypieczętował ponownie 27-letni napastnik, który tym razem umieścił piłkę w siatce głową.

• Świetny występ Bale'a i Kane'a

• Kapitalna bramka Harry'ego Kane'a

Chelsea vs Everton (2:0)

The Blues pewnie wygrali to spotkanie 2:0, po samobójczym trafieniu Bena Godfreya i rzucie karnym wykorzystanym przez Jorginho. Bardzo dobrą postawą popisał się również Kai Havertz. Niemiec wyglądał bardzo żwawo i był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników gospodarzy.

• Pewna wygrana Chelsea

• Dobry mecz Kaia Havertza

West Ham vs Leeds (2:0)

Leeds od pierwszych minut przycisnęło rywali i zdołało strzelić dwie bramki, które jednak nie zostały uznane przez VAR. W 21. minucie została podyktowana jedenastka dla gospodarzy, do której podszedł Jesse Lingard. Anglik nie potrafił jednak pokonać Illana Mesliera, który obronił jego strzał. Maslier jednak nie zdołał utrzymać piłki, która odbiła się od niego i poleciała wprost w kierunku Lingarda, a ten pewnie to wykorzystał i umieścił ją w siatce. Kilka minut później Młoty podwyższyły swoje prowadzenie po bramce Craiga Dawsona i takim też wynikiem zakończyło się ostatnie spotkanie 27. kolejki Premier League.