Gra w osłabieniu, dwa obronione rzuty karne i zwycięstwo. Chelsea Women 2:0 Atlético Madryt Women

Autor: Martyna Ściegienna Dodano: 04.03.2021 12:47 / Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 12:47

Pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów Kobiet zakończył się niełatwym, ale bardzo ważnym zwycięstwem The Blues, które do rewanżu przystąpią z dwubramkową zaliczką. Bohaterką spotkania została Ann Katrin-Berger, która obroniła dwa rzuty karne.

Pierwsza bramka dla zawodniczek Emmy Hayes mogła paść już w 12. sekundzie. Po szybkim rozpoczęciu gry i natychmiastowym przeniesieniu piłki w pole karne Atlético przed świetną szansą stanęła Pernille Harder, niestety jej strzał minął słupek bramki rywalek o centymetry.

3 minuty później stuprocentową sytuację miała Ji So-Yun, która po świetnym podaniu od Millie Bright znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką gości, niestety ponownie nie udało się umieścić piłki w bramce.

Początek bez wątpienia należał do Chelsea, piłkarki z Londynu tworzyły sobie mnóstwo sytuacji. W 11. minucie przed szansą na zdobycie bramki stanęła Pernille Harder, ale tym razem jej strzał był zbyt mocny i piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Niecałą minutę później Sophie Ingle sfaulowała napastniczkę Atlético w swojej szesnastce i sędzia bez wątpienia wskazała na rzut karny oraz dodatkowo ukarała Ingle czerwoną kartką. Przed najlepszą okazją do strzelenia gola stanęła Castellanos, ale jej intencje świetnie wyczuła Ann Katrin-Berger.

Na kolejną ciekawszą okazję przyszło nam poczekać do drugiej połowy. Sam Kerr po podaniu Fran Kirby uderzyła jednak tylko w boczną siatkę i na tablicy wyników wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis.

Ilość okazji Chelsea musiała się w końcu przełożyć na bramkę i tak też stało się w 57. minucie. Sam Kerr wbiegła z piłką w pole karne, a obrończyni Atlético musiała ratować się faulem. Do piłki ustawionej na 11. metrze podeszła Maren Mjelde i strzałem przy słupku pokonała Lindahl.

Kilka minut później za sprawą precyzyjnego strzału Kirby było już 2:0. Akcja, którą rozpoczęła Pernille Harder sprawiła, że na niecałe 30 minut do końca spotkania The Blues prowadziły już dwoma bramkami.

Od tego czasu gra się uspokoiła i wydawało się, że do końca spotkania wynik nie ulegnie już zmianie, jednak na 12 minut do końcowego gwizdka Ann Katrin-Berger sfaulowała rywalkę we własnym polu karnym i znowu stanęła oko w oko z zawodniczką wykonującą rzut karny i ponownie wyszła z tego obronną ręką.

Zawodniczki Chelsea od 11 minuty grały w osłabieniu, mimo to udało im się wygrać spotkanie i rewanż za tydzień będą mogły rozgrywać już spokojniej.

Chelsea Women 2:0 Atlético Madryt Women (0:0). Bramki: Mjelde (k) 58', Kirby 64'

Chelsea Women: Berger; Mjelde, Bright (c), Ingle, Andersson; Leupolz; Kirby (Reiten 78'), Ji (Cuthbert 69'); Harder; England (Charles 19'), Kerr

Atlético Madryt Women: Lindahl; Aleixandri, Tounkara, Van Dongen, Strom; Ajibade (Knaak 75'), Santos, Meseguer (c), Duggan (Laurent 75'); Ludmila, Castellanos (Sampedro 88')