Asysta Gallaghera, Tomori i Kenedy nadal w Lidze Europy, Broja notuje znakomite występy — raport z wypożyczeń

Autor: Mariusz Lentowicz Dodano: 01.03.2021 17:13 / Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 17:26

Poniżej przedstawiamy poczynania zawodników Chelsea, którzy aktualnie znajdują się na wypożyczeniach w innych drużynach z poprzedniego tygodnia. Gracze The Blues mieli okazje mierzyć się w spotkaniach najlepszych lig na świecie, takich jak Premier League, czy Serie A, ale także niektórzy walczyli o europejskie puchary w środku tygodnia.

Premier League

Precyzyjne dośrodkowanie Conora Gallaghera z rzutu rożnego dało jedyną bramkę w chaotycznym, wygranym 1:0 spotkaniu West Bromwich Albion z Brighton w sobotę. W 10. minucie dośrodkował do Kyle'a Bartleya, a Baggies utrzymali prowadzenie do końca meczu.

W niedzielę Ruben Loftus-Cheek rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu Fulhamu z Crystal Palace Mecz dwóch londyńskich drużyn zakończył się bezbramkowym remisem. The Cottagers byli stroną przeważającą, ale nie potrafili przebić się przez obronę dowodzoną przez byłego gracza Chelsea, Gary'ego Cahilla. Michy Batshuayi oglądał mecz tylko z ławki, jako rezerwowy i nie otrzymał szansy od Roya Hodgsona.

W niedzielnym meczu na boiskach Premier League wystąpił również Ethan Ampadu, który znalazł się w składzie Sheffield United, które przegrało 0:2 u siebie z Liverpoolem, z którym w czwartek zmierzy się drużyna Thomasa Tuchela.

Debiut Drinkwatera

Danny Drinkwater, któremu grę od czasu styczniowego wypożyczenia do Turcji utrudniały kontuzje, zdołał w niedzielę zadebiutować w barwach Kasimpasy, wchodząc w 57. minucie meczu z Goztepe. Mecz zakończył się porażką 0:1, a bramka padła już w pierwszej połowie.

Liga Europy, LaLiga i Serie A

W zeszłotygodniowych rozgrywkach Ligi Europy, w ramach 1/16 finału, dwaj zawodnicy wypożyczeni z The Blues zmierzyli się ze sobą w meczu Napoli z Granadą. Drużyna Kenedy’ego wygrała 2:0 w pierwszym meczu, ale Napoli zrobiło wszystko, by odwrócić losy dwumeczu. Zwycięstwo 2:1 dla Włochów nie było jednak wystarczające. Tiemoue Bakayoko rozegrał cały mecz, lecz jego drużyna musi pożegnać się z europejskimi rozgrywkami, natomiast europejska kampania drużyny Kenedy'ego trwa nadal. W niedzielę Granada odniosła zwycięstwo w La Liga, zajmując ósme miejsce w tabeli po wygranej 2:1 u siebie z borykającym się z problemami Elche.

Fikayo Tomori pomógł AC Milan w awansie do 1/8 finału Ligi Europy, ponieważ drużyna w której występuje zremisowała 1:1 z Crevną Zvezdą Belgrad, co oznaczało, że drużyna awansowała dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe, po tym jak wynik dwumeczu wyniósł 3:3. W Serie A Milan z Tomorim w składzie odniósł ważne zwycięstwo w walce o tytuł mistrza Włoch, pokonując na wyjeździe Romę. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Rossoneri. Było to ich pierwsze zwycięstwo w ostatnich pięciu meczach we wszystkich rozgrywkach. Zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli, cztery punkty za prowadzącym Interem.

Inne ligi

W lidze holenderskiej Armando Broja błyszczał w barwach Vitesse Arnhem, które powróciło na zwycięską ścieżkę pokonując VVV Venlo, po tym jak zdobyło jeden punkt w pięciu ostatnich meczach. Najpierw zaliczył asystę przy bramce otwierającej wynik spotkania, a następnie sam strzelił gola na 4:1. 19-latek ma już na koncie dziewięć ligowych bramek oraz dwie asysty, a jego zespół zajmuje obecnie czwarte miejsce w Eredivisie.

Juan Castillo wszedł z ławki rezerwowych w meczu ADO Den Haag, które zremisowało u siebie z RKC Waalwijk 0:0.

W Belgii Ike Ugbo znalazł się w wyjściowej jedenastce Cercle Brugge, które pokonało Waasland-Beveren 2:0 w sobotnim meczu, dzięki któremu gospodarze wydostali się ze strefy spadkowej. Matt Miazga wystąpił w obronie Anderlechtu, który w niedzielę wygrał na wyjeździe 3:1 ze Standardem Liege. Drużyna z Brukseli zajmuje piąte miejsce w lidze, tracąc tylko trzy punkty do drugiego zespołu, ale do liderów ligi belgijskiej, Brugii, traci już 18 punktów.

Lorient odniosło pierwsze od czterech spotkań zwycięstwo we Francji. Trevoh Chalobah zagrał w trójce defensywnej w wygranym 2:1 spotkaniu z Saint-Etienne, w którym zwycięzca został wyłoniony w ciągu ostatnich pięciu minut. Drużyna wypożyczonego z Chelsea Chalobaha, zajmuje czwarte od końca miejsce w Ligue 1, tuż nad strefą spadkową.

W Rosji porażkę poniósł zajmujący czwarte miejsce Spartak Moskwa z Victorem Mosesem w składzie. Moskiewska drużyna przegrała 0:2 z Rubinem Kazań.

Baba Rahman wszedł na boisko podczas drugiej połowy spotkania PAOK-u z Asteras Tripolis, ale nie zdołał zapobiec porażce 1:2 z gospodarzami meczu.

Danilo Pantic znalazł się w wyjściowym składzie drużyny Cukaricki, która kontynuowała swoją niepokonaną passę w serbskiej Super Lidze, wygrywając 2:1 z Backa, a jego drużyna zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli ligowej.

Niższe ligi angielskie

W Championship, Marc Guehi zachował czyste konto w meczu Swansea City, które pokonało Coventry City 1:0 w środku tygodnia, ale potem straciło dystans do czołowej dwójki w wyścigu o awans, ponieważ zostało pokonane 1:3 u siebie przez Bristol City.

Jake Clarke-Salter występujący w Birmingham City doznał porażki 1:3 z liderami Championship, Norwich City w środku tygodnia, ale obrońca ponownie znalazł się w wyjściowym składzie w weekend, by jego drużyna pokonała Queens Park Rangers 2:1, co było ich pierwszym zwycięstwem u siebie od 13 meczów.

Izzy Brown wszedł z ławki zbyt późno, by zrobić cokolwiek w przegranym przez Sheffield Wednesday 0:3 meczu z Brentford. W sobotę znalazł się w wyjściowym składzie drużyny, która objęła prowadzenie 2:0 w meczu z Luton Town, ale druga połowa meczu zakończyła się porażką 2:3.

W League One, Luke McCormick strzelił pierwszą bramkę za kadencji Joey'a Bartona jako menedżera Bristol Rovers, wyrównując stan meczu z Wigan Athletic, ale okazało się to daremne, ponieważ Wigan zdobyło drugą bramkę w doliczonym czasie gry, wygrywając 2:1. W sobotę był jednak po zwycięskiej stronie, gdyż Rovers pokonali Shrewsbury Town i wydostali się ze strefy spadkowej.

Nathan Baxter zawinił przy golu otwierającym wynik meczu z Crewe Alexandrią, która pokonała jego zespół Accrington 2:0 w zeszły wtorek, ale bramkarz zrehabilitował się serią imponujących interwencji podczas sobotniego remisu 1:1 z Fleetwood Town. Najlepsza z nich przyszła po niesamowitym strzale Josha Morrisa z rzutu karnego na 10 minut przed końcem spotkania. Jego kolega wypożyczony z Chelsea, Jon Russell, również występujący w Accrington wszedł z ławki w obu tych meczach, podobnie jak Tariq Uwakwe otrzymał swoją szansę przeciwko Crewe.

Ian Maatsen był dwa razy w tygodniu zmiennikiem w meczu Charlton Athletic, pierwszy raz w przegranym 1:2 spotkaniu z Burton Albion, którego trenerem jest były gracz Chelsea, Jimmy Floyd Hasselbaink, a drugi jako jeden z czterech zmienników w połowie meczu z Blackpool. Te zmiany nie wystarczyły, aby zapobiec ich dalszym kłopotom, gdyż dwie czerwone kartki w drugiej połowie przyczyniły się do porażki 0:3

W rozgrywkach League Two, Jamie Cumming zachował czyste konto dla Stevenage, które dzięki kolejnym remisom 0:0 z Port Vale i Newport County ma już serię czterech meczów bez porażki.

Źródło: Chelsea FC