Piłkarki Chelsea Women na zgrupowaniach reprezentacji

Autor: Martyna Ściegienna Dodano: 25.02.2021 21:47 / Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 21:47

Bethany England, Erin Cuthbert, Jessie Fleming i Sophie Ingle przez ostatnie kilka dni przebywały na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Poniżej raporty z meczów, w których wystąpiły zawodniczki The Blues.

Angielki z Bethany England w składzie, rozegrały we wtorek swój pierwszy mecz od 354 dni. Na St George's Park zmierzyły się z Irlandią Północną. Napastniczka Chelsea Women rozpoczęła spotkanie na ławce rezerwowych, na boisku zameldowała się w 76. minucie. Mecz pewnie 6:0 wygrała reprezentacja Anglii.

Szkocja czyli kraj pochodzenia Erin Cuthbert rozegrała swoje dwa ostatnie spotkania kwalifikacyjne do Euro 2022. Chociaż po porażce z Finlandią w grudniu ubiegłego roku pożegnały się już z jakimikolwiek szansami na wyjazd. Mimo to, Szkotki łatwo pokonały Cypr 10:0, a Cuthbert strzeliła jedną z bramek.

Jessie Fleming zagrała w tegorocznym SheBelieves Cup – towarzyskim turnieju zorganizowanym przez Stany Zjednoczone, gdzie Kanadyjka wraz ze swoją drużyną rywalizowała jeszcze z Brazylią i Argentyną. Pomocniczka Chelsea Women w każdym z trzech spotkań zagrała po 90 minut. W pierwszym meczu Kanada zmierzyła się z USA, mecz zakończył się niewielką porażką 0:1 z obecnymi mistrzami świata kobiet. Fleming i jej zespół dobrze zaprezentowały się przeciwko Argentynie i odniosły zwycięstwo po golu Sarah Stratigakis, jednak turniej zakończyły porażką 0:2 z Brazylią.

Ingle spotkała się ze swoim składem w Walii na reprezentacyjnym obozie treningowym.

Źródło: Chelsea FC