Podsumowanie 25. kolejki Premier League + skróty meczów

Autor: Stanisław Dettlaff Dodano: 23.02.2021 19:35 / Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 19:35

Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami meczów oraz krótkim podsumowaniem 25. kolejki Premier League.

Skróty meczów:

Wolves vs Leeds (1:0)

Jedyna bramka w tym meczu padła po kuriozalnej sytuacji z udziałem Adamy Traoré i Illana Mesliera. W 64. minucie Hiszpan oddał potężny strzał z dystansu, lecz ku jego nieszczęściu piłka uderzyła w poprzeczkę. Gdy odbiła się od obramowania bramki, trafiła w plecy golipera gości i wpadła do siatki. W 78. minucie Patrick Bamford znalazł sposób na Rui Patrício i mocnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce Wilków. Niestety gol ten nie został uznany przez VAR, ze względu na spalonego.

Warto zapamiętać:

• Kuriozalna bramka samobójcza Illana Mesliera

Southampton vs Chelsea (1:1)

Choć to gospodarze zdołali zdobyć pierwszą bramkę (Minamino 33. minuta), to jednak nie utrzymali tego prowadzenia do końca. The Blues wyrównali w 54. minucie po pewnie wykonanej jedenastce Masona Mounta.

• Słaby mecz w wykonaniu ekipy Thomasa Tuchela

Burnley vs West Brom (0:0)

Bezbramkowy remis na Turf Moor. Jedyną sytuacją wartą zapamiętania, była czerwona kartka ukazana Semiemu Ajayiowi. Nigeryjczyk został odesłany do szatni za umyślne zagranie ręką. Goście dochodzili do wielu idealnych okazji strzeleckich, lecz niestety nie byli w stanie wykorzystać żadnej z nich i w rezultacie mecz zakończył się podziałem punktów.

• Czerwona kartka Semiego Ajayia

• Niewykorzystane sytuacje po stronie gości

Liverpool vs Everton (0:2)

Sensacja na Anfield! Zawodnicy Carlo Ancelottiego wygrali w derbach Merseyside aż 2:0! Pierwsze trafienie przyszło nam oglądać już w 3. minucie po strzale Richarlisona. Głównym winowajcą straconej bramki był Ozan Kabak, który zgubił krycie przy podaniu do brazylijskiego napastnika. Wynik podwyższył Gylfi Sigurðsson wykorzysując rzut karny dany mu przez Trenta Alexandra-Arnolda. Bardzo dobrą postawą w tym meczu popisał się również bramkarz The Toffess, Jordan Pickford. Anglik zaliczył kilka udanych parad, które uchroniły gości przed stratą gola.

• Everton zwycięża derby

Fulham vs Sheffield United (1:0)

Znaczna przewaga i pewne zwycięstwo ekipy z Craven Cottage. Jedyna bramka w tym meczu padła w 61. minucie, wtedy to Ademola Lookman dzięki nieudanej interwencji obronnej Ethana Ampadu znalazł się w dogodnej sytuacji bramkowej i pewnie ją wykorzystał.

• Lookman daje zwycięstwo drużynie Scotta Parkera

West Ham vs Tottenham (2:1)

Młoty górą w derbach Londynu! Już w 5. minucie piłkarze Davida Moyesa wyszli na prowadzenie, a strzelcem bramki został Michail Antonio. Na samym początku drugiej połowy Jesse Lingard udanym rajdem przedarł się przez szyki obronne Kogutów i oddał świetny strzał na bramkę Llorisa, który w rezultacie zakończył się golem. Honorewego gola dla gości zdołał zaliczyć Lucas Moura. Brazylijczyk w 64. minucie pokonał Łukasza Fabiańskiego celnym strzałem głową.

• West Ham wygrywa derby

• Lingard ponownie trafia do siatki

Aston Villa vs Leicester (1:2)

Lisy bardzo szybko zagwarantowały sobie dwubramkowe prowadzenie, gdyż już w 19. minucie James Maddison, techniczym strzałem z dystansu pokonał Emiliano Martíneza, a w 23. minucie zrobił to również Harvey Barnes. Anglik pewnie wykorzystał błąd w interwencji golkipera The Villans i zarazem zdobył swoje 9. trefienie w tym sezonie. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 48. minucie Bertrand Traoré.

• Ładna bramka Maddisona

• Błąd Martíneza, który kosztował Villę utratę bramki

Arsenal vs Manchester City (0:1)

Niestety, hit 25. kolejki Premier League zakończył się wynikiem 1:0, a jedyne co warto wyróżnić z tego spotkania to gol Raheema Sterlinga w 2. minucie. Anglik wykorzystał nieporozumienie obrońców Arsenalu i strzałem głową pokonał Bernda Leno.

• Arsenal traci bramkę i cenny punkt na własne życzenie

Manchester United vs Newcastle (3:1)

Czerwone Diabły w 30. minucie wyszły na prowadzenie po świetnym strzale Marcusa Rashforda, lecz niespełna sześć minut później Sroki zdołały wyrównać. Zrobił to Allan Saint-Maximin, który potężnym strzałem z powietrza pokonał bezradnego Davida de Geę. W 57. minucie Daniel James znalazł się w korzystnej sytuacji pod bramką Darlowa i pewnie to wykorzystał. Wynik przypieczętował Bruno Fernandes z rzutu karnego.

• Świetna bramka Allana Saint-Maximina

Brighton vs Crystal Palace (1:2)

Już w 28. minucie Jean-Philippe Mateta popisał się pięknym nietuzinkowym strzałem z piętki i zaskoczył bezradnego Roberta Sáncheza. Gospodarze wyrównali w 55. minucie, a strzelcem został Joël Veltman. Gdy już wszystkim wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem 1:1, to Andros Townsend wrzucił piłkę w pole karne Mew, a Christian Benteke bezlitosnym wolejem umieścił futbolówkę w siatce i zagwarantował Orłom zwycięstwo.