Podsumowanie 24. kolejki Premier League + skróty meczów

Autor: Stanisław Dettlaff Dodano: 16.02.2021 13:24 / Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 13:28

Niespodziewane wyniki, przełamania napastników i kapitalne popisy bramkarskie! To wszystko działo się w 24. kolejce Premier League. Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami meczów oraz krótkim podsumowaniem.

Skróty meczów:

Leicester vs Liverpool (3:1)

Sensacja na King Power Stadium! Liverpool bardzo dobrze wszedł w ten mecz. Znacznie przeważał i dość szybko neutralizował kontataki Lisów. Dopiero w 67. minucie The Reds udanie sforsowali obronę gospodarzy i Mohamed Salah świetnym strzałem pokonał Kaspera Schmeichela. Przy trafieniu Egipcjanima, kapitalną asystą popisał się Roberto Firmino. Brazylijczyk zaliczył ostatnie podanie ruletką. Niestety dla kibiców gości w 78. minucie James Maddison wyrównał wynik strzałem z rzutu wolnego, a w 81. minucie Jamie Vardy wykorzystał nieporozumienie Alissona Beckera z debiutującym Ozanem Kabakiem i wyprowadził Lisy na prowadzenie. Mecz przypieczentował Harvey Barnes, który w 85. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem The Reds i pewnie to wykorzystał.

Warto zapamiętać:

• 3 gole Lisów w siedem minut

• Nieudany debiut Ozana Kabaka

• Słaba forma Alissona Beckera

Crystal Palace vs Burnley (0:3)

Ekipa Seana Dyche'a z łatwością rozprawiła się w sobotnie popołudnie z Orłami po golach: Jóhanna Berga Guðmundssona, Jaya Rodrigueza oraz Matthew Lowtona, lecz to trafienie tego ostatniego okazało się prawdziwą perełką spotkania. W 47. minucie goście przeprowadzili bardzo ładną akcję ofensywną, po której 31-letni Anglik mocnym strzałem z woleja pokonał Vicente Guaitę.

• Świetna bramka Matthew Lowtona

Manchester City vs Tottenham (3:0)

Tym razem to Pep Guardiola wyszedł ze starcia z José Mourinho z podniesioną głową. The Cityzens zagrali bardzo dobry mecz, a pierwsza bramka padła już w 23. minucie z rzutu karnego, którego z małą pomocą Hugo Llorisa wykorzystał Rodri. Wynik podwyższył w 50. minucie niezawodny İlkay Gündoğan, a ostatnie trafienie należało również do świetnie dysponowanego Niemca. Jedyne, co może niepokoić kibiców City, to fakt, iż Gündoğan w 69. minucie zszedł z boiska z kontuzją.

• Świetnej formy Gündoğana ciąg dalszy

• Manchester City wysuwa się na prowadzenie w wyścigu o fotel lidera

Brighton vs Aston Villa (0:0)

Bezbramkowy remis na The Amex Stadium. Piłkarze Grahama Pottera znacznie przeważali i stworzyli sobie wiele świetnych szans na strzelenie bramki, lecz na ich drodze stanął kapitalnie dysponowany Emiliano Martínez. Argentyńczyk zaliczył kilka bardzo ważnych interwencji ratujących gości przed stratą bramki i w rezultacie sam jeden zdołał powstrzymać Mewy przed skończeniem meczu z trzema punktami na koncie.

• Wyśmienity mecz Emiliano Martíneza

Southampton vs Wolves (1:2)

Gospodarze pewnie weszli w to spotkanie i w 25. minucie prowadzili po świetnym golu Danny'ego Ingsa z woleja. Niestety, Święci w drugiej połowie zagrali o wiele słabiej i stracili dwie bramki. Pierwszą po rzucie karnym wykonanym przez Rúbena Nevesa, a drugą po fenomenalnej akcji Pedro Neto. Portugalczyk świetnie zwiódł balansem ciała obrońców i z bliskiej odległości pewnie pokonał Alexa McCarthy'ego.

• Świetna akcja bramkowa w wykonaniu Pedro Neto

West Brom vs Manchester United (1:1)

Strzelanie rozpoczęli gospodarze, który już w 2. minucie po strzale z główki Diangany wyszli na prowadzenie. Gol wyrównujący padł w 44. minucie po fenomenalnym strzale z woleja Bruno Fernandesa i takim też wynikiem zakończyło się spotkanie. Bardzo dobrą postawą wyróżnił się golkiper Czerwonych Diabłów, a mianowicie David de Gea. Hiszpan kilkakrotnie ratował swój zespół przed stratą bramki i zaliczył również udaną interwencję w sytuacji sam na sam z zawodnikiem gospodarzy.

• Manchester United ponownie traci punkty w walce o mistrza

• Dobry mecz Davida de Gei

Arsenal vs Leeds (4:2)

Hat-trick Pierre-Emericka Aubameyanga! Gabończyk w końcu i to z przytupem przełamał swoją niemoc strzelecką i zagwarantował Kanonierom trzy punkty w starciu z Leeds. Oprócz goli Aubameyanga, do siatki Illana Mesliera trafił również Héctor Bellerín. W drugiej połowie Kanonierzy trochę ,,oklapli" i stracili dwie bramki. Jedną po strzale Pascala Struijka, a drugą po uderzeniu z głowy Héldera Costy.

• 3 bramki Aubameyanga

• Słaby mecz w wykonaniu Illana Mesliera (4 wpuszczone bramki i sprokurowany rzut karny)

Everton vs Fulham (0:2)

Everton sensacyjnie przegrywa na własnym stadionie z ekipą Scotta Parkera! Pierwsza bramka padła już w 48. minucie po strzale Josha Maji. Wynik również podwyższył 22-latek, tym razem pokonując Robina Olsena mocnym strzałem z dobitki. Warto też wspomieć, że The Toffess strzelili bramkę na 1:2, lecz gol ten nie został uznany ze względu na spalonego.

• Dublet Josha Maji

West Ham vs Sheffield United (3:0)

Młoty z łatwością rozprawiły się z ekipą przyjezdnych i zagwarantowały sobie 5. miejsce w tabeli. Strzelanie rozpoczął w 41. minucie Declan Rice, który z łatwością wykorzystał rzut karny dany gospodarzom za faul na Lingardzie. Bramka na 2:0 padła po strzale Issy Diopa z głowki, a ostatnie trafienie w tym meczu przypadło na samą końcówkę spotkania. Wtedy to Ryan Fredericks mocnym strzałem przy lewym słupku przypieczętował to ważne zwycięstwo. Trzeba również zaznaczyć, że pomimo trzech wpuszczonych bramek przez Aarona Ramsdale'a, golkiper Szabelek zaliczył kilka bardzo ważnych interwencji.

• Młoty meldują się na 5. miejscu w tabeli, wyprzedzając zarazem Liverpool

Chelsea vs Newcastle (2:0)

Piłkarze Thomasa Tuchela pewnie weszli w to spotkanie i już od 31. minuty prowadzili ze Srokami. Pierwszego gola dla The Blues zdobył Olivier Giroud, a drugą niespełna osiem minut po trafieniu Francuza, Timo Werner. Niemiec w końcu się przełamał i zdobył swoją pierwszą ligową bramkę od 7. listopada. Dobrą postawą popisał się również Kepa Arrizabalaga, który kilka razy udanymi paradami uchronił zespół przed stratą gola. Niestety to spotkanie nie obyło się bez kontrowersji sędziowskich, w jednej z akcji ofensywnych zespołu gospodarzy, Jamaal Lascelles agresywnym wślizgiem w polu karnym odebrał piłkę Tammy'emu Abrahamowi, który po tym ,,zwijał się z bólu". Najbardziej zaskakujący był jednak fakt, iż sędziowie nie zdecydowali się sprawdzić powtórki tego zdarzenia i nie sprawdzili VAR-u. Ta sytuacja jasno ukazuje nam, że sędziowanie w Anglii staje się coraz to gorsze i nie ma jasno wyklarowanych zasad korzystania z systemu wideoweryfikacji.