Skrót: Sheffield United 1:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 08.02.2021 07:01 / Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 07:01

Po dobrej grze Chelsea odniosła kolejne zwycięstwo pod wodzą Thomasa Tuchela. W meczu 23. kolejki Premier League Niebiescy pokonali Sheffield United 2:1.

Pierwszą bramkę obejrzeliśmy kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Po ładnej zespołowej akcji rozegranej w szybkim tempie Timo Werner idealnie odegrał piłkę do Masona Mounta, a ten ładnym strzałem wyprowadził Chelsea na prowadzenie.

Niespełna 10 minut po zmianie stron Szable doprowadziły do wyrównania, a pomógł im w tym Antonio Rüdiger. Niemiec w niezbyt udany sposób usiłował przerwać akcję rywali i skierował piłkę do własnej bramki.

Odpowiedź The Blues nadeszła bardzo szybka. Po błędzie jednego z piłkarzy Sheffield United Timo Werner przejął piłkę i pomknął w kierunku bramki, ale w polu karnym został sfaulowany przez Aarona Ramsdale'a. Sędzia dopiero po kilku minutach przyznał Niebieskim rzut karny, który na bramkę zamienił Jorginho. Jak się później okazało, było to ostatnie trafienie tego spotkania.

Sheffield United 1:2 Chelsea – skrót:

Źródło: HooFoot