Rekordowa passa przerwana. Chelsea Women 1:2 Brighton Women

Autor: Martyna Ściegienna Dodano: 07.02.2021 18:05 / Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 18:05

Chelsea Women przegrały dziś pierwszy od ponad dwóch lat mecz ligowy. Po 33 wygranych bądź zremisowanych spotkaniach, lepsze okazały się zawodniczki Brighton.

Emma Hayes postanowiła dać dziś odpocząć podstawowym do tej pory piłkarkom. Na ławce usiadły Berger, Bright, Mjelde, Harder, Kirby czy Ji. Niestety rezerwowe zawodniczki nie podołały zadaniu zdobycia choćby jednego punktu.

Mimo rozczarowującego końcowego wyniku, mecz lepiej rozpoczęły The Blues. Już w 5. minucie Sam Kerr wyprowadziła zespół na prowadzenie. Niestety nie trwało ono długo, bo już 3 minuty później było 1:1. Aileen Whelan strzałem z główki pokonała Carly Telford.

Chelsea dominowała w tym spotkaniu, dużo więcej działo się pod bramką przyjezdnych, niestety nie przeniosło się to na kolejne trafienia.

Piłkarki Brighton grały bardzo defensywnie, ale też agresywnie zarazem, gdy tylko The Blues przekraczały połowę, były z automatu atakowane przez dobrze zorganizowane przeciwniczki.
W 56. minucie Emma Hayes wyraźnie poirytowana przebiegiem spotkania i nieporadnością swoich podopiecznych przeprowadziła trzy zmiany, które miały ożywić grę. Na boisku pojawiły się Kirby, Ji i Harder.

Obraz gry dalej wyglądał jednak podobnie, Chelsea nie potrafiły przypieczętować swojej wyraźnej dominacji golem. Najgroźniej pod bramką Brighton zrobiło się, kiedy Harder złożyła się do strzału z woleja, który ostatecznie zatrzymał się na słupku.

Podczas, gdy zawodniczki Emmy Hayes nie były w stanie przebić się przez szczelną defensywę gości, one, na 12 minut przed końcem, wyprowadziły jeden ze swoich nielicznych ataków i wyszły na prowadzenie.

Ostatnie minuty meczu to usilne próby wyrównania wyniku i pomimo wielu szans i ciągłego przebywania na połowie Brighton, The Blues nie zdołały już trafić do bramki.

Chelsea Women 1:2 Brighton & Hove Albion Women (1:1). Bramki: Kerr 5' – Whelan 8', Connolly 78'

Chelsea Women: Telford; Blundell (Mjelde 68), Ingle, Eriksson (c), Andersson; Leupolz; Cuthbert, Fleming (Kirby 56); Reiten (Ji 56); England (Harder 56), Kerr

Brighton Women: Walsh; Le Tissier, Kerkdijk, Koivisto, Williams; Simpkins (Bance 62), Connolly; Whelan, Kaagman, Brazil; Lee (Jarret 78)