Pewne zwycięstwo i awans do finału Pucharu Ligi. Chelsea Women 6:0 West Ham United Women

Autor: Martyna Ściegienna Dodano: 04.02.2021 11:22 / Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 11:23

Dzięki wczorajszemu wysokiemu zwycięstwu piłkarki Emmy Hayes już mogą przygotowywać się do finałowej potyczki w FA Women’s Continental League Cup. Jest to odpowiednik męskiego Carabao Cup, a więc Pucharu Ligi.

Główną rolę odegrała wczoraj zawodniczka nabyta przez Chelsea latem ubiegłego roku – Pernille Harder, która skompletowała hat-tricka. Zawodniczki West Hamu wyszły na ten mecz nastawione defensywnie, miały kilka swoich szans, ale to Chelsea była wyraźnie przeważającą stroną.

Wystarczyły 4 minuty, aby Pernille Harder otworzyła wynik. Reprezentantka Danii wykorzystała dobre dogranie Ji So-Yun i nie dała szans bramkarce West Hamu.

Niedługo potem było już 2:0, tym razem Sophie Ingle popisała się dobrym strzałem z dystansu.

W 25. minucie Harder ponownie trafiła do siatki, wykorzystała błąd bramkarki i miała na koncie już 2 gole. Nie był to dobry mecz Mackenzie Arnold, drugą i trzecią bramkę spokojnie można zapisać na jej konto.

Jeszcze przed przerwą udało się właściwie zamknąć mecz, Fran Kirby idealnie dośrodkowała do Bethany England, której nie pozostało nic innego jak tylko wpisać się na listę strzelczyń.

Po przerwie bramkarka przyjezdnych spisywała się dużo lepiej. Już w pierwszych minutach powstrzymała strzały Fran Kirby i Bethnay England, a chwilę później to zawodniczki West Hamu mogły zdobyć bramkę, Grace Fisk nie wykorzystała jednak swojej szansy.

W kolejnych minutach znowu piłkarki West Hamu miały świetną okazję. Adriania Leon została jednak w ostatniej chwili powstrzymana przez wślizg Magdaleny Eriksson.

W 70. minucie ponownie do głosu doszły piłkarki The Blues, najpierw Fran Kirby sprawiła, że było już 5:0, a dzieła dopełniła Pernille Harder pewnie strzelając z granicy pola karnego, tym samym zdobyła swojego pierwszego hat-tricka dla Chelsea.

Finał Pucharu Ligii odbędzie się 14 marca na Watford's Vicarage Road, przeciwniczkami The Blues będą zawodniczki Bristol City Women, które w półfinale pokonały Leicester City Women.

Chelsea Women 6:0 West Ham United Women (4:0). Bramki: Harder 4', 25', 86', Ingle 15', England 27', Kirby 70'

Chelsea Women: Berger; Mjelde, Bright, Eriksson (c) (Spence 77), Andersson (Blundell 62); Leupolz (Cuthbert 62), Ingle, Ji (Fleming 62); Kirby (Reiten 77), England, Harder

West Ham United Women: Arnold; Redisch, Fisk, Flaherty (c), Vetterlein, Pacheco (Barker 87); Joel, Longhurst, Van Egmond, Svitkova (Thomas 73); Leon