Mount o Lampardzie: Wiele dla mnie znaczy

Autor: Marcin Niemczyk Dodano: 27.01.2021 16:07 / Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 16:42

Dla Masona Mounta, który miał przyjemność współpracować z Lampardem przez 2,5 roku, jest to, co zrozumiałe, trudny do przeżycia okres. W wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej Chelsea, 10-krotny reprezentant Anglii przyznaje, że, wstrząśnięty całą sytuacją, szukał wsparcia u starszych kolegów z drużyny.

 

– To ciężki czas dla klubu. Jestem tu od bardzo dawna i będąc w akademii, widziałem z daleka, jak menedżerowie odchodzili. Jednak kiedy jesteś członkiem pierwszej drużyny i tak się dzieje, jest to inne uczucie. To coś, czego my, młodsi zawodnicy, tak naprawdę nie doświadczyliśmy wcześniej, ale rozmawiamy z takimi ludźmi jak Azpi [César Azpilicueta – przyp. red.] i Petr Čech, którzy przez to przeszli i na bazie ich doświadczenia, staramy się uzyskać informację, jak sobie z tym poradzić.

 

Mount, podobnie jak wielu absolwentów akademii, ufał Lampardowi, a ten w zamian zaoferował mu m.in. kapitańską opaskę w ostatnim meczu za jego kadencji przeciwko Luton Town.

 

– Był dla mnie bardzo ważny. Sprowadził mnie do Derby, dał mi szansę gry i zanim wróciłem do Chelsea i kontynuowałem naukę,  wiele się tam od niego nauczyłem. Mam do niego uznanie i jestem mu wdzięczny za to, co dał mi jako zawodnikowi na boisku i poza nim. Zdecydowanie dorosłem jako zawodnik, więc on najwyraźniej wiele dla mnie znaczy.

 

Era Tuchela rozpoczyna się dziś wieczorem na Stamford Bridge, od ważnego spotkania przeciwko Wolverhampton, w którym duch i jedność zespołu będą kluczowe.

 

– Musimy zostawić to za sobą i patrzeć w przyszłość. Jako zawodnicy, jako zespół i jako klub, musimy trzymać się razem i miejmy nadzieję wrócić na zwycięskie tory, ponieważ o to właśnie chodzi w tym klubie.

 

– To trudny czas, ale właśnie wtedy wychodzą na jaw silne charaktery wewnątrz grupy i prowadzą nas we właściwym kierunku. Musimy być silni, ponieważ nadchodzą wielkie mecze i musimy podejść do nich z walecznością.

Źródło: chelseafc.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close