Van Ginkel kontynuuje walkę o powrót do formy, 11. gol Ugbo i uraz Broji – raport z wypożyczeń

Autor: Marcin Niemczyk Dodano: 25.01.2021 22:38 / Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 00:23

Puchar Anglii i zimowa pogoda miały wpływ na harmonogram spotkań w weekend, ale wciąż było wiele do zrobienia w kwestii podsumowania występów zawodników Chelsea, którzy obecnie przebywają na wypożyczeniach.

Jedynym piłkarzem przebywającym na wypożyczeniu, który uczestniczył w ten weekend w rozgrywkach Premier League jest Ross Barkley, którego Aston Villa pokonała u siebie Newcastle United 2:0. Anglik spędził na boisku 80 minut.

Ethan Ampadu rozegrał całe 90 minut w wygranym u siebie 2:1 spotkaniu Sheffield United przeciwko Plymouth Argyle. Reprezentant Walii miał pecha, że jego nazwisko nie pojawiło się w protokole pomeczowym, kiedy to jego strzał zatrzymał się na ręce jednego z obrońców Pielgrzymów. Sędzia jednak nie podyktował rzutu karnego w tej sytuacji.

Izzy Brown, po wyleczeniu kontuzji, zameldował się na boisku pierwszy raz od końca grudnia, ale powrót nie okazał się dla niego szczęśliwy, ponieważ drużyna Sheffield Wednesday musiała uznać wyższość Evertonu w meczu 4. rundy Pucharu Anglii (0:3).

Podobnie do Browna, zadanie odwrócenia losów spotkania otrzymał Ruben Loftus-Cheek, który pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkanie Fulham z Burnley, ostatecznie przegranego przez drużynę z Craven Cottage 0:3.

Ian Maasten wraz z Chartlonem Athletic utrzymali swoje miejsce w w play-offach League One po dramatycznej remontadzie u siebie przeciwko Swindon Town, mając dwa gole straty do przerwy.

Luke McCormick i Bristol Rovers ponieśli porażkę w wyjazdowym ligowym spotkaniu przeciwko Oxford United (0:2), które zanotowało szóste zwycięstwo z rzędu.

Na czwartym szczeblu rozgrywkowym Jamie Cumming nie zdołał uchronić Stevenage przed porażką w wyjazdowym starciu z Exeter City. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy.

W meczach w krajach Beneluksu Marco van Ginkel kontynuował pracę nad swoim powrotem do pełnej dyspozycji. Holender po raz drugi zameldował się na boiskach holenderskiej Eredivisie, tym razem zaliczając 16 minut w domowym spotkaniu przeciwko RKC Waalwijk.

Wynik ten, daje Rolnikom jeden punkt przewagi nad drużyną Vitesse Arnhem, które z Armando Broją w składzie zanotowało domowe zwycięstwo z Groningen (1:0), pomimo to, że 18-letni Albańczyk musiał w drugiej połowie opuścić boisko z powodu odniesionego urazu.

Juan Familia-Castillo zdobył dzisiaj swój pierwszy punkt w barwach ADO Den Haag, które bezbramkowo zremisowało swój mecz z walczącym o utrzymanie Emmenem. Remis spowodował, że drużyna Ruuda Brooda opuściła strefę spadkową.

Czyste konto zanotował także Matt Miazga, którego Anderlecht zremisował 0:0 z Waasland-Beveren.

W barwach belgijskiego klubu, obiecujący występ odnotował również Ike Ugbo, który zdobywając swojego 11. gola w sezonie, otworzył wynik, ostatecznie wygranego przez Cercle Brugge, spotkania przeciwko Kortijkowi.

Genoa z Davidem Zappacostą kontynuowała swoją pasję zwycięstw, tym razem pokonując 1:0 Cagliari. Prawy wahadłowy był bliski podwyższenia prowadzenia pod koniec spotkania, ale po jego strzale, dobrze między słupkami zachował się Alessio Cragno. Jednobramkowe zwycięstwo zapewniło Rossoblu czteropunktową przewagę nad strefą spadkową.

Przegranej swojego zespołu nie zdołał zapobiec Tiemoué Bakayoko, którego Napoli uległo na wyjeździe Hellasowi Werona 1:3, pomimo tego, że jego drużyna zdobyła pierwszą bramkę zaledwie dziewięć sekund po początkowym gwizdku sędziego.

W innej części Europy Południowej, swoją porażkę odniosła również Granada CF z Kenedym w składzie, która uległa Osasunie 1:3.

Źródło: chelseafc.com