Powrót Barkleya, gol Kenedy'ego, debiut Familli-Castillo – raport z wypożyczeń

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 21.01.2021 21:13 / Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 21:22

Ross Barkley wraca do składu Aston Villi po przerwie spowodowanej kontuzją, Luke McCormick zdobywa bramkę z rzutu wolnego, a Ruben Loftus-Cheek zalicza kolejny dobry występ w barwach Fulham. Poniżej przedstawiamy raport z wypożyczeń piłkarzy Chelsea.

Bardzo dobry występ w barwach Granady zaliczył Kenedy, który na 15 minut przed końcem spotkania przeciwko drużynie Villarreal zdobył przepiękną bramkę po indywidualnym rajdzie. Brazylijczyk zręcznie wbił się między dwóch obrońców przeciwnika, po czym oddał strzał w lewy górny róg bramki. Spotkanie to zakończyło się remisem 2:2, a Granada plasuje się obecnie na siódmym miejscu w La Liga.

W Superpucharze Włoch Juventus pokonał drużynę Napoli z Tiemoue Bakayoko w składzie. Francuski pomocnik opuścił plac gry w 67. minucie. Neapolitańczycy po bramkach Ronaldo oraz Moraty ulegli piłkarzom Starej Damy.

W Holandii szanse na występ dostali młodzi piłkarze Chelsea. W spotkaniu Vitesse z ADO Den Haag w barwach gości zagrał Juan Familia-Castillo, który boisko opuścił po godzinie gry. W tym samym meczu 32 minuty zaliczył Armando Broja. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Vitesse 2:1.

W Belgii Matt Miazga pomógł Anderlechtowi w pokonaniu Charleroi 3:0, podczas gdy Ike Ugbo nie zdołał zapobiec przegranej Cercle Brugge z Antwerpią.

W Turcji dobra forma Trabzonsporu trwa. We wtorek z Lewisem Bakerem w składzie pokonali Konyaspor. Wypożyczony z Chelsea piłkarz zagrał 80 minut, a po zejściu z boiska otrzymał żółtą kartkę.

Ruben Loftus-Cheek zagrał od początku do końca w meczu przeciwko Manchesterowi United. Ekipa Fulham musiała uznać wyższość rywala z Old Trafford, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. Prowadzenie gospodarzom dał Lookman, jednak po bramkach Cavaniego i Pogby, to Czerwone Diabły zgarnęły trzy punkty. Loftus-Cheek w tym starciu oddał groźny strzał na bramkę, którym zmusił bramkarza rywala do sporego wysiłku.

Ross Barkley po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił do składu Aston Villi. Anglik grał do 67. minuty w meczu przeciwko Manchesterowi City. Po trafieniach Bernardo Silvy oraz Gundogana to Obywatele wyszli z tego spotkania zwycięsko.

W Championship, Jamal Blackman stanął między słupkami w bramce Rotherham United podczas spotkania przeciwko Stoke City. Mecz zakończył się remisem 3:3.

W League One, piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Luke McCormick. 22-letni pomocnik tego dnia obchodził swoje urodziny, jednak jego trafienie nie pomogło Bristol Rovers pokonać Crewe Alexandra i zaliczyli czwartą porażkę z rzędu.

Ian Maatsen zagrał na lewym skrzydle w ekipie Charlton Athletic podejmującej na wyjeździe Peterborough. Drużyna lewego obrońcy wypożyczonego z Chelsea przegrała 1:2. W meczu Accrington Stanley z Hull City, pełne 90. minut zagrał bramkarz Nathan Baxter. Jon Russell i Tariq Uwakwe pojawili się w tym spotkaniu w końcowych minutach.