Lampard: Musimy kontrolować nasze emocje na boisku

Autor: Mariusz Lentowicz Dodano: 15.01.2021 16:29 / Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 16:33

Zgodnie z nowymi wytycznymi, dotyczącymi trudnej sytuacji, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Anglii, Frank Lampard zaapelował do piłkarzy, aby powstrzymali swoje naturalne instynkty i nie świętowali grupowo zdobytych podczas spotkań bramek.

 

Po rekordowym wzroście liczby przypadków Covid-19 oraz liczbie zgonów w Anglii, wiele uwagi poświęcono zachowaniu piłkarzy podczas meczów. Premier League opublikowała w tym tygodniu nowe wytyczne mające na celu ograniczenie kontaktów takich jak, „uścisk dłoni”, „przybijanie piątek”, czy „uścisków piłkarzy”.

 

Frank Lampard z pewnością rozumie potrzebę zwiększenia dystansu społecznego w tych trudnych czasach, ale chciał także podkreślić fakt, że piłkarze pracując podczas pandemii przestrzegają zasad w innych aspektach życia.

 

­– Zawodnicy nie chcą zrobić niczego złego. Postaramy się dostosować do zasad tak dobrze, jak umiemy. W idealnej sytuacji po strzelonym golu wracalibyśmy do linii środkowej boiska i zaczynali grę od nowa, ale w piłce nożnej tak się nie da. Nie sądzę, że powinno się pociągać graczy do odpowiedzialności, chyba że istnieje wyraźne łamanie tych zasad.

 

­– Musimy się postarać. Obowiązujące protokoły ostatnio zostały zaostrzone i rozumiem dlaczego było to konieczne. Będziemy starali się robić wszystko co w naszej mocy, aby zminimalizować zagrożenie, które niesie ze sobą ten wirus.

 

­­– Niektóry ludzie w dzisiejszych czasach pracują zdalnie w domach, ale w przypadku piłkarzy takie coś nie jest możliwe. Narażają samych siebie na niebezpieczeństwo, ale także swoje rodziny, gdy wracają do domu, do swoich żon, dzieci, dziadków, rodziców, braci i sióstr. Musimy zrozumieć, że piłkarze też są ludźmi.

 

­– Staramy się zachowywać odpowiedni dystans społeczny w naszym ośrodku treningowym na ile to możliwe. Na boisku może być to czasem trudne. Oczywiście, na treningu piłkarze również muszą grać, więc naturalnie mają ze sobą kontakt, ale podczas trenowania nie wyzwalają się takie instynkty, jak podczas meczów, gdzie walczy się o kolejne ligowe punkty. Z pewnością przekaże moim graczom te wytyczne, ponieważ wiem, że często wspólnie celebrują zdobytą bramkę. Będziemy zwracać na to uwagę oraz postaramy się kontrolować nasze emocje podczas gry.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close