Chelsea okaże się zbawieniem dla 18-letniej gwiazdy Primavery?

Autor: Marcin Niemczyk Dodano: 12.01.2021 21:37 / Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 21:37

Chelsea jest jednym z klubów rozważających transfer 18-letniego Raula Moro z Lazio, który jest coraz bardziej sfustrowany brakiem minut w pierwszej drużynie Biancocelestich.

 

Wychowanek FC Barcelony przeniósł się na Stadio Olimpico w Rzymie latem 2019 roku, kiedy to działacze Orłów, widząc w nim przyszłą gwiazdę, zainwestowali w jego transfer kwotę rzędu sześciu milionów euro. Od tamtej pory Moro stał się absolutną gwiazdą młodzieżowej drużyny Lazio, zaliczając 11 trafień i trzy asysty w 19 spotkaniach w Primaverze 1.

 

Ambicje młodego skrzydłowego są jednak wyższe. Chociaż dostał już szansę debiutu w Serie A i to nie byle z kim, bo pojawił się na boisku w lipcowym spotkaniu przeciwko Juventusowi, to od tamtej pory na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech już go nie widziano. Moro pojawia się za to regularnie na ławce rezerwowych, ale ostatecznie kończy spotkania w roli niewykorzystanego rezerwowego. Według "La Lazio Siamo Noi", przyszłość Hiszpana w stołecznym klubie "stoi na rozdrożu", ponieważ jego otoczenie chce by grał, ale klub nie daje mu takiej możliwości. Chociaż najbliżsi nie domagają się regularnej gry, to uważają, że zasługuje na pojedyncze szansy, których jednak nie dostaje. W związku z tym, ich zdaniem, jego przyszłość "musi zostać rozważona".

 

Pomimo tak młodego wieku i braku doświadczenia na seniorskim szczeblu, jego karta zawodnicza zdołała przyciągnąć zainteresowanie kilku klubów Premier League oraz jednego włoskiego klubu, którego nazwy nie ujawniono. Wśród zainteresowanych wymienia się m.in. Chelsea, która wykazuje "szczególne" zainteresowanie zawodnikiem w porównaniu do innych angielskich zespołów.

 

Ostatnio o przyszłości 18-latka wypowiedział się jego agent, który pomimo tego, że nie wskazał konkretnie Chelsea, to zasugerował, że jego klient nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony europejskich gigantów:

 

– Jeżeli Inzaghi lub klub go nie chcą, to są inne wielkie kluby, które się nim interesują.

Źródło: La Lazio Siamo Noi via Sport Wittness

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close