Młodzież podbija FA Cup, gol Bakayoko i powrót Van Ginkela — raport z wypożyczeń

Autor: Mariusz Lentowicz Dodano: 11.01.2021 19:43 / Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 19:59

Najnowszy raport z wypożyczeń obejmuje spotkania FA Cup, w których mieli okzaje wystąpić zawodnicy The Blues przebywający na wypożyczeniach w innych angielskich klubach, a także powrót Van Ginkela do kadry meczowej PSV, występy Bakayoko we włoskim Napoli oraz innych graczy Chelsea przebywających na wypożyczeniach. Zapraszamy do lektury.

Ruben Loftus-Cheek rozegrał 90 minut w meczu derbowym przeciwko Queens Park Rangers w pucharze Anglii. Spotkania nie udało się rozstrzygnąć w podstawowym czasie gry i potrzebna była dogrywka, w której lepsza okazała się Drużna Fulham, strzelając dwie bramki dogrywce.

W sobotę Blackpool sensacyjnie wyeliminowało West Bromwich Albion z turnieju FA Cup. Conor Gallagher rozegrał w tym spotkaniu 60 minut i został zmieniony przy stanie 1:1. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a w karnych lepsza okazała się drużyna gości.

Ethan Ampadu wystąpił w spotkaniu Sheffield United przeciwko Bristol Rovers w ramach FA Cup. Drużynie Chrisa Wildera udało się wygrać mecz i awansować do kolejnej rundy rozgrywek. W lidze jednak Szable zajmują ostatnie miejsce i ich szanse na utrzymanie się w Premier League są znikome.

Drużyna Rotherham United, w której na pozycji bramkarza występuje Jamal Blackman podejmowała Everton. Zespół Carlo Ancelottiego wygrał 2:1, ale mecz został rozstrzygnięty dopiero w dogrywce.

Inny bramkarz The Blues, Jamie Cumming, który jest aktualnie wypożyczony do Stevenage, wystąpił w spotkaniu FA Cup ze Swansea. Jego Drużna przegrała na własnym stadionie tracąc dwie bramki. W tym spotkaniu Marc Guehi, będący na wypożyczeniu w Swansea nie otrzymał swojej szansy i przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Młody obrońca Chelsea Jake Clarke-Salter rozegrał cały mecz pucharowy z Manchesterem City. Drużyna Guardioli pewnie wygrała ten mecz 3:0.

Michy Batshuayi nie był stanie pomóc swojej drużynie w spotkaniu FA Cup z Wolverhampton. Crystal Palace przegrało ten mecz 0:1 po bramce Adamy Traore.

Inny młody bramkarz Chelsea, Ethan Wady, broniący barw Dartfordu, grającego w National League South, a więc na piątym poziomie rozgrywkowym w Anglii nie zdołał uchronić swojej drużyny przed porażką 1:2.

W drużynie Napoli, Tiemue Bakayoko zdobył bramkę na wagę zwycięstwa w 90. Minucie spotkania przeciwko Udinese. Wygrana w końcówce spotkania może być otarciem łez dla kibiców SC Napoli, po ostatniej porażce ligowej ze Spezią, która jest beniaminkiem Serie A.

Inny zawodnik The Blues występujący obecnie we Włoszech to Davide Zappacosta. Genoa, w której aktualnie występuje prawy obrońca, przegrała 1:2 z Sassuolo, lecz trzy dni później zrehabilitowali się własnym kibicom i wygrali u siebie 2:0 z Bologną. Dzięki tej wygranej Genoa ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Na francuskich boiskach swoje szansę otrzymał Trevoh Chalobah. W zeszłym tygodniu dwukrotnie wystąpił dla Lorient. W spotkaniu domowym przeciwko Monaco anglik wszedł na boisko w 61. minucie, jednak nie udało mu się odmienić losów spotkania, a jego drużyna przegrała 2:5. Trzy dni później rozegrał całe spotkanie przeciwko Bordeaux, jednak nie był w stanie pomóc swojej Drużnie, która również w tym spotkaniu odniosła porażkę. Chalobah rozegrał ten mecz na prawej obronie, co nie było dla niego typową pozycją.

Przebywający na wypożyczeniu w Granadzie skrzydłowy Kenedy, zaliczył asystę przy trafieniu na 1:0 w spotkaniu Pucharu Króla, a ostatecznie jego zespół wygrał cały mecz 2:1. Brazylijczyk rozegrał 61 minut. Natomiast w Turcji, Trabzonspor z Lewisem Bakerem w podstawowym składzie pokonał Göztepe 1:0.

Na koniec dobre wieści z Holandii. Marco van Ginkel znalazł się w kadrze meczowej po raz pierwszy od maja 2018 roku. Niestety nie udało mu się zagrać ani minuty w meczu z Ajaksem Amsterdam, zremisowanym przez PSV 2:2, ale według doniesień na treningach jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników drużyny i najprawdopodobniej wkrótce zobaczymy jego powrót na boisko.