Skrót: Arsenal 3:1 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 26.12.2020 21:38 / Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 21:38

Nie tak tegoroczne Święta Bożego Narodzenia wyobrażali sobie kibice Chelsea. Niebiescy po słabej grze przegrali z Arsenalem 3:1.

Pierwszą bramkę obejrzeliśmy w 34. minucie. Mendy został pokonany przez Lacazette'a z rzutu karnego. Tuż przed przerwą prowadzenie Kanonierów fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego podwyższył Granit Xhaka.

Po przerwie Chelsea usiłowała odwrócić obraz meczu, ale nie potrafiła zdominować dobrze dysponowanych rywali. W 56. minucie trzecią bramkę dla drużyny Mikela Artety strzelił młody Bukayo Saka.

Cztery minuty przed końcem podstawowego czasu gry honorową bramkę dla The Blues strzelił Tammy Abraham. Chwilę później Niebiescy mogli strzelić bramkę kontaktową, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jorginho. Tym samym spotkanie zakończyło się zwycięstwem Arsenalu 3:1.

Arsenal 3:1 Chelsea – skrót:

Źródło: Full Matches and Shows