Skrót: Chelsea 3:0 West Ham

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 22.12.2020 04:30 / Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 04:30

W meczu 14. kolejki Premier League Chelsea sięgnęła po komplet punktów pokonując na swoim terenie West Ham United 3:0. Zwycięstwo w derbach Londynu zapewniły Niebieskim trafienia Thiago Silva oraz Tammy'ego Abrahama.

W początkowym fragmencie Chelsea miała wyraźną przewagę w posiadaniu piłki. W 10. minucie Mason Mount posłał bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, zaś Thiago Silva znakomicie zgubił krycie i mocnym uderzeniem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego.

W kolejnych minutach, a zwłaszcza w drugiej połowie, zawodnicy West Hamu zaczęli coraz częściej dochodzić do głosu i byli bliscy wyrównania. Jednak w 78. minucie Timo Werner bardzo ładnie odnalazł w polu karnym Tammy'ego Abrahama i zagrał mu piłkę, a ten delikatnym muśnięciem zmylił Fabiańskiego, dzięki czemu podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Zaledwie dwie minuty później The Blues strzelili trzecią bramkę. Całą akcję zapoczątkował efektownym rajdem Christian Pulisic. Amerykanin dograł do Masona Mounta, ten z powrotem odegrał do Pulisica, a strzał tego drugiego obronił Fabiański. Polak był jednak bezradny podczas dobitki Tammy'ego Abrahama. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło.

Chelsea 3:0 West Ham – skrót:

Źródło: Full Matches and Shows