Chelsea U-23 pokonuje Manchester United U-23 6:1

Autor: Mariusz Lentowicz Dodano: 18.12.2020 19:53 / Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 20:26

Podopieczni Andy'ego Myersa podejmowali u siebie drużynę Manchesteru United U-23 w ramach rozgrywek Premier League 2. Młodzieżowa drużyna The Blues wygrała to spotkanie wynikiem 6:1, a całe spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy.

Ekipa Chelsea bardzo szybko przeszła do strzelania bramek i pierwszy gol padł już w drugiej minucie, a zdobywcą bramki był Marcel Lewis. Zawodnicy The Blues nie zwolnili tempa i w trzeciej minucie prowadzili już 2:0 po golu Soonsupa-Bella. W ciągu trzech minut padły dwie bramki, a apetyty graczy Chelsea wydawały się wciąż rosnąć Następnego gola, jeszcze w pierwszej połowie strzelił Tino Anjorin, na co zasłużył sobie bardzo dobrą grą przez całe spotkanie.

W drugiej połowie londyńska drużyna U-23 kontynuowała dobrą grę. Bramkę na 4:0 zdobył ponownie Tino Anjorin, tym razem z rzutu karnego, którego wywalczył Tino Livramento. Pomiędzy bramkami numer pięć i sześć dla zespołu The Blues były tylko cztery minuty różnicy. Bramkę na 5:0 zdobył strzelec pierwszego gola, Marcel Lewis, a w 72. Minucie prowadzenie podwyższył Charlie Brown, który pojawił się na boisku w 66. minucie spotkania. Piłkarze Manchesteru United U-23 znaleźli drogę do bramki Chelsea w 84. Minucie meczu. Bramkę honorową zdobył Joe Hugill.

Drużyna The Blues dzięki temu zwycięstwie zapewniła sobie pozycje lidera na czas świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Na wyróżnienie w dzisiejszym spotkaniu zasłużył Tino Anjorin, który wydaje się być w dobrej dyspozycji. 19-latek udowadnia, że jego powołanie na mecz z Krasnodarem nie było dziełem przypadku i prawdopodobne wydaje się, że otrzyma jeszcze w tym sezonie szansę na zagranie w dorosłej drużynie od Franka Lamparda.

Chelsea U-23 6:1 Manchester United U-23

Chelsea U-23: Bergstrom ­– Simeu(c), McClelland, Colwill ­– Livramento, Lawrence, Bate, Baba Rahman (70’ Elimby-Ekwah) ­– Anjorin, Lewis (78’ Ballo), Jude Soonsup-Bell (67’ Brown)

Manchester United U-23: Woolston ­– Laird, Fernandez, Fish, Mengi(c) ­– Galbraith (68’ Helm), Shoretire ­– Puigmal, Mejbri, Pellistri (65’ Hugill 65) ­– Elanga

Źródło: Chelsea FC