UEFA Youth League: Dwucyfrówka w Cobham. Molde zdeklasowane

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 03.10.2018 16:18 / Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 16:18

Drużyna Chelsea do lat 19 pokonała Molde FK w pierwszym meczu pierwszej rundy ścieżki mistrzowskiej UEFA Youth League. Rewanż w Norwegii wygląda już na formalność. W Cobham miała miejsce kanonada. The Blues wygrali 10:1.

W składzie zabrakło Calluma Hudson-Odoia, Ethana Ampadu i Marcina Bułki. Dwaj pierwsi powinni znaleźć się w kadrze na jutrzejszy mecz pierwszej drużyny w Lidze Europy z MOL Vidi FC. Podobnie będzie z Marcinem Bułką, jeśli Polak po środowej sesji treningowej nie będzie już odczuwał bólu w biodrze, który towarzyszy mu od weekendu.

Londyńczycy nie pozostawili żadnych złudzeń. Pierwszą bramkę po 14 minutach strzelił Charlie Brown. Następnie trafienie samobójcze zaliczył Thor Olav Moe, a trafienia na 3:0 i 4:0 padły dosłownie w odstępie sekund. W 25. i 26. minucie gole strzelali odpowiednio Billy Gilmour i Daishawn Redan.

Nie był to koniec strzelania przed przerwą. Chwilę później po drugim trafieniu, znowu w krótkim odstępie czasu dołożyli Redan i Gilmour. Podobnie dwie minuty przed zmianą stron uczynił Charlie Brown. Do przerwy było 7:0.

Po odpoczynku The Blues spuścili nieco z tonu i dołożyli jeszcze trzy trafienia, dzięki czemu 65. minucie na tablicy widniał już wynik dwucyfrowy. Trafienia numer osiem, dziewięć i dziesięć było autorstwa Redana, Gilmoura (obaj skończyli mecz z hat-trickami) i George'a McEachrana. W 72. minucie honorowe trafienie dla Norwegów zaliczył Anders Iversen.

Teraz londyńczyków czeka będący już formalnością rewanż z Molde. Następnie, dwumecz w drugiej rundzie i ewentualnie play-off z drużyną z drugiego miejsca którejś z grup w ścieżce Ligi Mistrzów.

Spotkanie z trybun oglądał m.in. John Terry.

Chelsea 10:1 Molde FK (Brown 14' i 43', Moe 23' – samobój, Gilmour 25', 37' i 57', Redan 26', 39' i 50', McEachran 65' – Iversen 72')

Chelsea: Jamie Cumming – Tariq Lamptey, Joseph Colley (kapitan) (John Russell 66'), Marc Guehi (Marcel Lavinier 58'), Tan Maatsen – George McEachran (Jack Wakely 66'), Connor Gallagher, Billy Gilmour – Juan Castillo, Daishawn Redan (Thiarno Ballo 66'), Charlie Brown

Źródło: Chelsea Youth, własne