PL2: Debiut Čecha, czerwona kartka Drinkwatera i zwycięstwo Chelsea nad Spurs! [+WIDEO]

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 15.12.2020 09:53 / Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 09:53

W poniedziałkowy wieczór piłkarze Chelsea U23 zmierzyli się z Tottenhamem w meczu Premier League 2. Występ w barwach londyńskiej drużyny zaliczył Petr Čech, dla którego był to pierwszy mecz od wznowienia kariery. Po niezwykle emocjonującym pojedynku The Blues pokonali lokalnych rywali 3:2.

Lepiej w to spotkanie weszli Spurs, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Niezbyt pewnie interweniującego Čecha pokonał Jubrill Okedina. Kwadrans później 38-latek został pokonany po raz drugi, tym razem przez Dane'a Scarletta. Anglik wpisał się na listę strzelców ładnym uderzeniem głową.

Za odrabianie strat The Blues zabrali się w drugiej części gry. W 60. minucie bramkę kontaktową strzelił niezawodny Myles Peart-Harris, który na placu gry pojawił się w przerwie, a już trzy minut później do wyrównania doprowadzić Marcel Lewis.

W 77. minucie doszło do przepychanki między piłkarzami obu drużyn. Alfie Devine wykonał bardzo niebezpieczny wślizg w nogi Danny'ego Drinkwatera, a zawodnik Chelsea odpłacił się niesportowym kopnięciem, co doprowadziło do sporego zamienia na boisku. Divine i Drinkwater zostali wyrzuceni z boiska.

W końcówce Chelsea zawalczyła o trzecią bramkę i strzeliła ją dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry. Zwycięstwo nad Tottenhamem zapewnił Niebieskim Peart-Harris.

Chelsea U23 3:2 Tottenham U23 (0:2). Bramki: Peart-Harris 60', 88', Lewis 60' – Okedina 3', Scarlett 17'